krmítko

Stačí vám obyčejná plastová láhev

Máte rádi přírodu a chcete v zimě přilepšit ptákům a zároveň je pozorovat? Vyrobte si doma vlastní krmítko pro ptáčky. Zima je sice ještě daleko, ale štěstí přeje připraveným. Jak na to?

Na výrobě není nic těžkého

Výrobu krmítka zvládne opravdu každý, a pokud máte děti, určitě je společná výroba nadchne a budou chtít pomáhat ze všech sil. Většina krmítek je zhotovena z dřevěných prkének, ale v dnešní době a s naší vynalézavostí lze krmítko vytvořit prakticky z čehokoli. Stačit vám na to budou dvě šikovné ruce, pár kousků nářadí a představivost. Krmítko můžete vyrobit třeba z PET lahve nebo ze skořápky kokosového ořechu. Každé krmítko by mělo mít stříšku, aby byla potrava pro ptáčky v suchu. Plesnivá potrava opeřence moc neláká a vy byste na ně za oknem čekali asi marně. Do kokosové skořápky vyřízněte díru a dovnitř nasypejte slunečnici nebo jiná semínka, ale nepočítejte s tím, že vám na krmítko přiletí větší pták než sýkorka. I když barevné sýkorky se na krmítku vyjímají krásně. Pokud ovšem čekáte na větší druhy ptactva, je vhodné připravit krmítko z prkének, která sešroubujete do tvaru domečku bez bočních stěn. Fantazii se meze nekladou, tudíž máte jedinečnou příležitost vyrobit si krmítko přesně podle vašeho gusta a udělat radost nejen ptáčkům, ale ozdobit i vlastní domov či zahradu.

Nebo můžete vyrobit luxusní jídelnu

Nezapomeňte krmítko dobře upevnit na určené místo, aby bylo částečně chráněné a pod tíhou strávníků se neutrhlo. A teď vám už jen zbývá číhat za oknem s nachystaným foťákem a pořizovat jeden snímek zobajícího ptáčka za druhým.