S podzimem přichází i čas barev a ty je třeba využít pro dekorace, které dodají našemu domu ten správný podzimní nádech. Zpříjemněte si podzimní dny pohledem na skvěle vypadající interiér.

Pusťte do svého domova kouzelný podzim

Pusťte do svého domova kouzelný podzim

Pro materiál se vydejte do lesa

Výroba dekoračních předmětů není na podzim vůbec finančně náročná, protože většinu materiálu si můžete opatřit v lese. Šišky, kaštany, žaludy, kamínky, mech a především pestrobarevné podzimní listí – to vše bude tvořit základ vašich nových dekorací. Doma můžete přidat jablko či sušené květiny nebo ovoce. Vytvořit si můžete zdobený věnec na dveře, podzimní dekorační misku na kuchyňský stůl nebo třeba závěsné dekorace. Podzimní přírodou můžete vylepšit i květináče, které doma máte, a kterým barvy podzimu jim jistě budou také velmi slušet.

Vázy a květináče

Do vysokých váz můžete umístit sušené obilné klasy, větvičku šípkového keře nebo některý z dekoračních předmětů na dlouhé špejli, které se pomalu, ale jistě vkrádají na pulty našich obchodů. Do květináčů se bude skvěle hodit barevné listí a šišky. Do větších květináčů můžeme dát i menší dýně. Ty velké si uschováme až na Halloween, kdy je po vydlabání vystavíme např. na terase, kde na ně bude dobře vidět.

Dekorace laďte do podzimních barev.

Dekorace laďte do podzimních barev.

Typickými podzimními květinami jsou Chryzantémy, které v současné době najdete snad v každém květinářství a to v mnoha barevných variacích. Vyberte si tu, která vám bude nejlépe ladit se zbytkem dekoračních předmětů. Skvěle tyto rostliny vypadají vedle dýní, kde společně tvoří dokonalý soulad podzimu.