Určitě to znáte. Cítíte, že váš interiér potřebuje změnu, nejlépe novou výmalbu, ale nejste si jisti, jaký odstín zvolit? Chcete, aby odstín skvěle ladil se stávajícím interiérem, ale současně aby jej částečně pozměnil a změna byla skutečně patrná? Pro všechny z vás, kteří se nemohou rozhodnout pro jednu správnou barvu, je tu novinka ve světě výmalby a je jí takzvaný Colorblocking.

Vyhrajte si s barvami a výsledek bude dokonalý.

Vyhrajte si s barvami a výsledek bude dokonalý.

Colorblocking dobývá svět!

Co to vlastně Colorblocking je? Jedná se o styl výmalby, kdy využije hned několik různých odstínů barev a ty vhodně kombinujete. Nejčastěji se jedná o odstíny 4, kdy dva hlavní jsou výrazné a další dva spolu barevně ladí – nejlépe tedy dva odstíny stejné barvy apod. Přizpůsobit se můžete barvě současného nábytku, který v místnosti máte. Je-li jednobarevný, pak bude vaše volba barev pro Colorblocking velmi snadná, jelikož můžete nové barvy pro výmalbu kombinovat zcela libovolně. Máte-li však nábytek a doplňky ve více barvách, např. v bílé a fialové, měli byste na ně při Colorblockingu brát ohled a přizpůsobit jim váš výběr odstínů.

Kombinujte, ale přiměřeně

Nic by se však nemělo přehánět, a tak buďte při kombinaci barvených odstínů opatrní a zbytečně neplýtvejte financemi a časem na nějakou extravagantní výmalbu, kterou budete muset následně přepracovávat. Držte se zaběhnutých pravidel v kombinování barev, avšak na druhou stanu se pokuste opustit svět nudné šedi a využijte alespoň jednu pestrou barvu, která bude udávat styl zbylým odstínům.

Hra s barvami aneb Colorblocking v praxi

Nebojte se barev!

Nebojte se barev!

Pokud naopak svůj dům teprve zařizujete, máte, co se barev týče, volnou ruku a můžete se tedy zaměřit na výmalbu a až po té podle zvolených barev pořídit vhodný nábytek a interiérové doplňky. Ve své podstatě je Colorblocking známá a již delší dobu praktikovaná věc, která však až v dnešní době našla svůj název a tím u značné obliby.