paravány jsou k dispozici v mnohých variacích

paravány jsou k dispozici v mnohých variacích

Možná si vzpomínáte na filmy pro pamětníky, kde se v tamějších interiérech vyskytovaly tzv. paravány nebo-li zástěny? Těmto zajímavým designovým kouskům však rozhodně ještě neodzvonilo. Samozřejmě si prošly dlouhým vývojem, který má za následek, že současné interiérové zástěny jsou již poněkud jiné, než ty dřívější, i proto se hodí do moderně pojatých bytových prostorů.

Paravány jsou k dispozici v nejrůznějších variacích. Čím se od sebe liší? Jednak svoji velikostí, materiálem, ze kterého jsou vyrobeny, ale i celkovým stylem. Zástěny si můžete vybírat z řady barevných provedení, není tak problém, abyste se trefily do každé interiérové podoby!

Účelnost versus dekorace

Zástěny s sebou přináší mimo jiné i mnoho pozitiv. Jednak jsou mobilní, což znamená, že je můžete kdykoliv, kamkoliv přemístit. Nemusíte je mít pořád na stejném místě. Není zapotřebí žádné upevnění, zkrátka je jen postavíte. Paravany v současnosti představují spíše designové vybavení bytu. Jejich původní úloha jakéhosi navození soukromí dnes již ztrácí na své míře.

Paravany seženete v obchodech se sortimentem pro vybavení bytu. Můžete nakupovat klidně i v internetových obchodech, tímto způsobem ušetříte čas a mnohdy i peníze. Pokud byste se obávali pořizovací ceny, tak se můžete ihned zklidnit. Zástěny totiž pořídíte za několik stovek korun, maximálně pak pár tisícovek. Jde tak o zajímavou možnost, jak zkrášlit a oživit nejen vnitřní části rodinných domů nebo bytů. Některé zástěny můžete bez obav umístit i na balkon nebo třeba prostornější terasu, tedy alespoň v době, kdy počasí přeje!