Paneláková chodba bývá v mnohých bytech kamenem úrazu. Špatná volba nábytku, barev či nadmíra doplňků vedou k tomu, že tato část bydlení působí přehlceně, stísněně a majitelé bytů se v ní necítí dobře. Ne každý si může dovolit tento prostor zvětšit, navíc mnohdy by se nejednalo o nejlepší řešení na úkor ostatních místností v bytě. Naštěstí jsme pro vás našli několik triků, které chodbu provzdušní i rozzáří a celému prostoru dodají na příjemnějším vzhledu. 

Chodba v paneláku

Vestavná skříň je základ – jak je to ale s její barvou?

Neodmyslitelnou součástí drtivé většiny panelákových chodeb jsou vestavné skříně. Nejenže nabízí dostatek úložného prostoru, ale zároveň šikovně řeší místo na chodbě, což je jedině dobře. Nezáleží na tom, zda se jedná o skříň původní, renovovanou či úplně novou – tak či onak byste měli volit mezi světlejšími odstíny, které působí vzdušně a jsou příjemně jasné. Nemusíte se omezovat jen na bílou. Sázkou na jistotu je i mléčně kávová, slonovinová či nachová. 

Decentní osvětlení, které plní svůj účel, ale neruší

I osvětlení hraje v panelákové chodbě důležitou roli. Nezáleží ani tak na jeho volbě, jako na správném rozmístění, protože to je na tomto prostoru klíčové. Dejte si záležet, aby byl přísun světla dostačující, nikoli však rušící. Ideální volbou, se kterou rozhodně nic nezkazíte, je strop vyskládaný z bodových žárovek, které neudělají takový rozdíl v přechodu z místnosti do místnosti.

Výhrou je sázka na zrcadla

Není žádným tajemstvím, že si zrcadla dokážou s prostorem pěkně vyhrát. Jistě víte, že použitím zrcadla v interiéru ho opticky zvětšíte a nabudete tak dojmu, že je vaše chodba hned dvakrát tak velká. Zrcadlo můžete umístit dle svého rozvážení – přes celou zeď, na vnější stranu dveří či jako mozaiku. Jednoduše řečeno – jak je vám libo.