Stejně jako jsme vám psali již v prvním díle, žádná domácnost není bez chybičky. I u vás by se jistě našlo pár drobností, o kterých byste možná neměli sebemenší tušení, ale přesto by vám a vaší rodině nenápadně škodily. Takových nenápadných škodílků – kterým je věnován náš miniseriál – se tu a tam sejde více a ačkoli se na první pohled tváří neškodně, dokážou společně napáchat slušnou paseku. Pojďme se společně vydat po stopách maličkostí, které dokážou hodně škodit!

Zařizování malého bytu

Zubní kartáček

Kartáček na zuby byste si měli měnit po 2 maximálně 3 měsících jeho používání. Pokud tak neučiníte, sami sobě zaděláváte na problém – a věřte, že se vám nevyhne. Na zubním kartáčku ulpívá nejvíce bakterií, navíc máte-li koupelnu spojenou s WC, je tohle riziko dvojnásobné a nevěnovat mu pozornost je velká chyba. Roztřepený kartáček, jehož štětiny dávají jasně najevo, že mají to nejlepší za sebou, patří do koše. Nekompromisně. 

Řasenka

Milé dámy, pozor! Ačkoli si to drtivá většina z vás neuvědomuje, i v téhle kosmetické pomůcce se skrývá celá řada škodílků. Obecně platí, že byste řasenku po jejím otevření měli používat dvě měsíce – pak patří do koše. I přesto, že jste veškerý její obsah ani zdaleka nespotřebovali, buďte nemilosrdné. Uvědomte si, že úkolem řas je chránit oči před bakteriemi, a proto se ony samy stávají terčem celé řady z nich. S každým použitím řasenky tak určitá část nevítaných bakterií na řasence ulpí a vy je se štětečkem vrátíte zpátky do tuby – následně si je nanesete zpátky k očím.

Lesk na rty

U kosmetických pomůcek ještě chvíli zůstaneme. Ani o lesku na rty by drtivá většina žen neřekla, že by mohl nějakým způsobem škodit – a hle, přeci jen by mohl! Je to úplně stejný problém jako s výše zmíněnou řasenkou. Ať už se jedná o cokoli, co používáte v blízkosti očí či úst, všechno podléhá maximální lhůtě 2 měsíce. Nebezpečí hrozí v případě, kdy na rtech budete mít i sebemenší prasklinku, do které si pomocí lesku nanesete infekci. A kdo by chtěl mít plnou pusu bakterií…