Pokud jste se společně s námi prokousali prvním i druhým dílem našeho seriálu, jistě moc dobře víte, o co půjde i v dnešní třetía tedy posledníčásti. Možná jsme i vás stihli přesvědčit o tom, že ani vaše domácnost není tak úplně bez chybičky a že se i u vás doma dají najít věci, které škodí – byť nenápadně. Rozhodně se není za co stydět. Věříme, že se díky našim článkům mnoho z vás chytilo za hlavu s myšlenkou, že by vás to či ono nikdy nenapadlo. Proč si tedydo třetice všeho dobréhonepředstavit další škodílky?

kouzla s barvami

Houbička na mytí nádobí

Kámen úrazu drtivé většiny domácností. Nejedna žena zastává názor, že houbička na nádobí v žádném případě nemůže škodit, protože je na ní každý den nanášena vrstva saponátu. Omyl. Pokud houbička přijde do styku se zbytky jídel – což je při mytí nádobí na denním pořádku – ulpí na jejím pórovitém povrchu spousta nečistot, které se následně promění v bakterie. Obecně platí, že by se houbička měla měnit již po týdnu používání – zkuste na to příště myslet.

Prkénka

Zůstaňme ještě chvíli v kuchyni. Dalším kamenem úrazu jsou prkénka. Nikoli ta záchodová, nýbrž ta, jenž používáte v kuchyni k přípravě pokrmů. Máte-li doma dřevěná prkénka, jistě moc dobře víte, že do myčky nepatří. Otázkou je, jak je tedy dostatečně umýt? Poradíme vám! Pokud si čas od času najdete chviličku, smíchejte polovinu citronu se solí a naneste jej na prkénka. Nejlepší je, když si ujasníte, které prkénko budete používat na maso, které na zeleninu, které na ostatní suroviny.

Pouzdro na kontaktní čočky

Kontaktní čočky jsou nedílnou součástí života mnohých z vás. I v tomto případě je ale obezřetnost na místě, neboť i pouzdro na tyhle malé „brýle“ skrývá nebezpečí. Je samozřejmé, že upřednostnění jednodenních čoček vyjde po finanční stránce draho, pokud jste tedy zvyklí nosit měsíční čočky, naučte se používat čerstvý roztok, který zabrání případnému znečištění.