Bambus je zvláštní druh trávy, který je díky své tvrdosti a odolnosti používám k výrobě nábytku. A ne ledajakého, ale opravdu kvalitního a moderního interiérového prvku, který je navíc díky svému různorodému složení vždy unikátní.

Pořiďte si stylový nábytek z bambusu

Pořiďte si stylový nábytek z bambusu

S bambusem se ale můžete setkat i při stavbě domů nebo lodí. My však dnes budeme věnovat pozornost konkrétně nábytku a dalším interiérovým doplňkům z tohoto materiálu, který je často zaměňován za ratanový. Zatímco bambus je dřevnatá tráva, jak jsme již zmínili, ratan je popínavá rostlina.

Na co vše lze bambus použít?

Bambusové židle a stolky jsou už dnes známou klasikou. Málokdo však ví, že tento materiál můžete použít i na různé typy rolet, polic, věšáků apod. Výjimkou dnes nejsou ani celé bambusové stěny. S těch drobnějších předmětů na popularitě získávají například květináče z bambusu, misky, lampy, zvonkohry či podnosy.

Proč je nábytek z bambusu tolik oblíbený?

Jednou z mnoha předností tohoto materiálu je jedinečnost každého kousku. Co jistě také každý z vás ocení je nenáročnost na údržbu, jelikož nečistotu z bambusového nábytku lez odstranit pouhým vlhkým hadříkem. Jedná se navíc o ekologický materiál, který je také velmi odolný vůči slunečnímu záření a vodě. Tvrdost bambusu je dána množstvím křemíku, který lze nalézt v jednotlivých stéblech.

Nechte do vašeho interiéru proniknout exotiku!

Nechte do vašeho interiéru proniknout exotiku!

Podstatná je také skvělá možnost kombinace bambusu s jinými materiály. Nejčastěji se tak můžete setkat např. se sklem nebo kovem. Výsledný výrobek je velmi moderním doplňkem, který zapadne do každé domácnosti. Toho pochopitelně můžete také dosáhnout tak, že si nábytek necháte vyrobit zcela na míru, což současný nabídka výrobců skutečně umožňuje. Nic vám tedy nebrání v tom, pořídit si tento skvělý nábytek a oživit tak váš interiér nádechem přírody a exotiky.