Většina lidí dnes bydlí na v o dost menším prostoru, než v jakém žili naše prarodiče nebo dokonce naši rodiče. Musíme se spokojit malým bytečkem, do kterého bychom se měli vyjít my sami, náš nábytek, naše drahá polovička, naši mazlíčci a kolikrát, máme-li je, i naše děti. Jak se s takovým malým prostorem vypořádat a na co při jeho vybavování nezapomenout?

Pokud bydlíte v malém bytě, stejně jako já, pak jistě víte, že jeho vybavování není žádná legrace, chcete-li jej mít plně vybavený a přitom si užívat i svého osobního prostoru. Na co bychom neměli zapomínat, pokud chceme toto všechno mít?

small-apartment-Freshome-08

Kolik mám nábytku?

Pokud se stěhujete do jiného bytu, pak musíte myslet na to, kolik svého nábytku již máte. Určitě se nemůžete nastěhovat do polovybaveného bytu, máte-li nábytek na vybavení celého bytu. Určitě se ani nemůže nastěhovat někam, kam se vám sotva vydá postel.

Kolik mám osobních věcí a kolik jich skutečně potřebuji?

Také byste neměli zapomenout na svoje osobní věci. A při stěhování se zamyslet nad tím, jestli je všechny potřebujete. Někdy je lepší, když už v tom třídění jste a když už máte možnost dostat se ke každé své věci, zhodnotit, zdali tu a onu věc potřebujete.

Kde budu spát?

V první řadě si rozmyslete, zdali obětujete postel a budete spát na rozkládačce, nebo postel nedáte ani za nic.

SFDE19F3F309FE34E30BDD13C1451C2A811_848x

Pohovka, nutnost nebo rozmar?

Zhodnoťte také, zdali potřebujete pohovku. Zde bych vám doporučila, abyste si sedačku (aspoň pro dva pořídili). Žít jen na posteli se totiž nedá.