Kdo se někdy stěhoval, určitě si umí představit všechen ten chaos a nepořádek, který kolem tohoto úkolu panuje. Není se proto čemu divit, že většina lidí na stěhování nehledí jako na výbornou příležitost k tomu, udělat si ve věcech pořádek a především změnit stávající bydlení, což je samo o sobě velice lákavé a vzrušující – se stěhováním přeci začíná nový život v novém prostředí. Jestliže i vy právě teď stojíte před úkolem v podobě stěhování a již teď máte z této zkušenosti nepopsatelnou hrůzu, pak se vám jistě budou hodit naše užitečné tipy – ty vám se stěhováním hodně pomohou a výrazně jej ulehčí. Uvidíte, že díky našim radám nebude stěhování z bodu A do bodu B pro vás takovou noční můrou, jak si možná myslíte!

ID-10044257 (1)

Důkladně se připravte

Stěhovat se nemůžete jen tak ze dne na den bez jakékoli přípravy. Abyste mohli všechen svůj majetek, drobnosti, oblečení a další nezbytnosti přestěhovat z jednoho místa na druhé, potřebujete je do něčeho uložit – nejčastěji jsou to krabice a přepravky. Navíc budete potřebovat i spoustu dalších věcí, díky kterým bude balení do krabic, jejich organizace a následné stěhování mnohem jednodušší. Doporučujeme vám pořídit si:

  • dostatečné množství lepících pásek
  • pytle do koše
  • spoustu papírových krabic
  • bublinkovou folii nebo noviny pro stěhování křehkých věcí
  • tlustou fixu na popisování krabic
  • řezný provázek

Věnujte čas organizaci

Jestliže si stěhování nechcete zbytečně komplikovat, věnujte svůj čas důkladné organizaci – tím máme na mysli patřičné označování krabic. Napsat na krabici pár slovíček vám nezabere skoro žádný čas, ale věřte, že při následném rozbalování i tak malinko času zaručeně oceníte. Na krabici stačí napsat, do jaké místnosti putuje a co je v ní uloženo. Vystačíte si se slovíčky:

  • křehké
  • neklopit
  • koupelna, obývák, ložnice
  • atd…

Zabalte si jako na dovolenou

Zabalit věci krabic vám nezabere tolik času, jako jejich vybalování. Kdo se již někdy stěhoval, pak moc dobře ví, že proces vybalování trvá i několik dní, během kterých můžete spoustu důležitých věcí postrádat. Proto vám doporučujeme sbalit si zvlášť tzv. nouzové zavazadlo, do kterého si uložíte všechny důležité věci: doklady, peníze, hygienické potřeby, oblečení, léky atd…

Nekompromisní třídění věcí

Jak již bylo řečeno na začátku dnešního článku, stěhování je ideální příležitostí k tomu, abyste se zbavili zbytečných věcí, které jen zabírají místo a vy je stejně nepoužíváte. V tomto ohledu buďte skutečně nekompromisní a dejte sbohem všemu, co nepotřebujete nebo nechcete. Pamatujte, že tady není místo na nostalgii a skladování věcí, které vám připomínají vaší nejlepší kamarádku ze základní školy. Do nového bydlení jděte jen s věcmi, které potřebujete a jsou pro vás důležité.

Fotografie publikována se svolením Ambro FreeDigitalPhotos.net