Zařizování malého bytuŽít v malém bytě, kde prostoru rozhodně není nazbyt a členové domácnosti o sebe v jednom kuse jen zakopávají, jistě není žádný med. Což o to, někdo zkrátka jiné možnosti nemá, a proto se musí spokojit s tím co má – byť s tím málem! Pokud i vy žijete na několika desítkách čtverečních metrů, možná máte pocit, že zařídit takové bydlení vkusně je pro vás až moc tvrdý oříšek. Opak je v tomto případě pravdou! Zkuste se nad zařízením vaší – malé – domácnosti prakticky zamyslet a s pomocí našeho článku přijdete na několik možností, jak si z tohoto životního kousku vytvořit příjemné zázemí. Jste připraveni opustit předsudky a pustit se do změny?

Zaostřeno na nábytek!

Jste ochotni přistoupit k této proměně se vším všudy? My vám toto rozhodnutí jedině schvalujeme a zároveň dodáváme, že vám s radostí pomůžeme překonat zdánlivě složité kroky! Zaměřte svou pozornost a nábytek. Co se jeho materiálu týče, dovolíme si vám doporučit dýhovanou či laminovou dřevotřísku. Upusťte od masivního nábytku, který dostává svému názvu a jeho kypré proporce by váš malý prostor zbytečně zahltily. Naopak se soustřeďte na modulový nábytek. Dodá vám potřebné místo úložných prostorů, kterých je v převážně malých bytech nedostatek.

Dejte šanci vestavěným skříním!

Je vaším cílem využít i to málo, co vám prostor nabízí doslova na maximum? Pak rozhodně věnujte pozornost vestavěným skříním, které představují šikovné, revoluční řešení jak si pohrát s prostorem a vyždímat z něho maximum. Navíc disponuje-li vaše bydlení vysokými stropy, nemáte nad čím dlouho váhat. 

Dejte na klasiku!

Co se řešení malých prostorů týče, existuje celá řada osvědčených rad, tipů a triků, které sice většina lidí zná, ale s oblibou na ně zapomíná. Možná ani vy nejste výjimkou, a proto se pokuste co nejefektivněji rozčlenit vaše místnosti na více zón, které využijete rozdílnými způsoby. Použijte k tomu knihovny, paravány si oblíbené skleněné předěly.

Rada na závěr!

Ve finále si vám ještě dovolíme doporučit jeden užitečný fígl, který jistě oceníte. Žijete-li v malém bytě, určitě moc dobře víte, jak rychle v takto těsném prostoru vzniká nepořádek, nebo alespoň dojem nepořádku. Proto se ve vaší domácnosti bude vyjímat nábytek s plnými dvířky. Za uloženými věcmi jednoduše zavřete dveře a nikdo nepozná, zda uvnitř panuje stejný pořádek jako na povrchu.