ac-081112-09Jedním z trendů dnešní doby je zcela jistě stylové a komfortní bydlení. Ano, na naše obydlí máme momentálně vysoké požadavky a nároky. Naštěstí dnes nemusí být žádným problémem si tyto tajné sny splnit. Určitou nepříjemnou komplikací mohou snad být jen finance. Nikoho zřejmě nepřekvapí, že chcete-li si pořídit nové bydlení, musíte počítat s vysokými výdaji. Jaké jsou vlastně nejmarkantnější rozdíly mezi soudobým moderním bydlením a starobylým bydlením z dob našich prarodičů nebo spíše praprarodičů?

Bydlení v minulosti

Podívejme se nejprve, jak vypadalo standardní bydlení někdy před sto roky. Budeme se zaměřovat především na stavební prvky a vybavení domácnosti. Materiál, ze kterého se nemovitosti stavěly, tenkrát nesplňoval přísné požadavky. Jednalo se zpravidla o cihle, nejrůznější tvárnice, betony, ale pochopitelně také dřevo. Tehdejší stavby se vyznačovaly špatnými termoizolačními vlastnostmi, ani co se týká zabezpečení proti hluku nebo vlhkosti, nebyla to žádná sláva! A jak to vypadalo v interiéru? Co se týká vybavení vnitřních prostorů, tak nábytek byl obvykle větších rozměrů, hojně se využívaly koberce. Domácí spotřebiče byste hledali marně, život byl o poznání složitější.

Současné bydlení je chápáno komplexně

moderni-bydleni-460x200V současné době je trend naprosto jiný. Především v posledních letech můžeme pozorovat velkou modernizaci a stylizaci v oblasti bytových nemovitostí. Máme velký výběr, snadno tak lze realizovat doslova vše. Materiály a suroviny, které se používají při stavbě i rekonstrukcích jsou o poznání kvalitnější. Výsledkem je potom jakýsi vyšší komfort. Staví se daleko rychleji, některé stavby, například oblíbené dřevostavby, rostou doslova před očima. Bydlet v nich můžete třeba za týden! Co se týká vybavení domácnosti, tak zde nejste nijak limitováni, samozřejmostí jsou moderní elektronické systémy, na jejichž základě funguje celá řada domácích spotřebičů ať již k praktičnosti nebo zábavě. Velký ohled je brán také na design. Kolikrát i malé věci dokážou výrazně oživit jinak stereotypně působící interiérové prostory. Možnosti jsou takřka nekonečné a kreativitě se meze nekladou!     

Na tomto internetovém magazínu o moderním bydlení se budeme zabývat především aktuálními trendy a styly, budete-li pravidelnými návštěvníky, můžete se dozvědět spoustu užitečných informací.