vino4Soudobé moderní a stylové bydlení je tvořeno komplexem nejrůznějších prvků a doplňků. našich domech nebo bytech se setkáváme s nejrůznějšími pojetími. Začít můžeme klidně u maličkostí. Co třeba stojany na víno?

Sklenici dobrého vína má doma jistě téměř každý. Někdo je uskladňuje ve sklepě, zde se jedná o spíše svátečnější pití, třeba archivní víno, jiný má víno v lednici. Je však hodně takových, kteří mají sklenici vína přímo vystavenou třeba na poličce nebo ve stylovém stojanu na víno.

Podívejme se nyní konkrétně právě na doplňky v podobě stojanů na víno. Ty je možné sehnat v nejrůznějších variacích. Liší se jak materiálem, ze kterého jsou vyrobeny, tak i velikostí, tvarem, barvou nebo celkovým designem. Oblíbené jsou především kovové stojany na víno, stále velké oblibě se těší i dřevěné stojany na víno. Nebojte se ani netradičních a asymetrických provedení, jde v podstatě o váš pohled na styl, o vaše představy.

vino1Jedná se zpravidla o záležitost nikterak finančně náročnou. Stojany na víno seženete totiž za cenu stovek korun, jste-li náročnější, potom počítejte s o řád větší cenou. Podívejte se do potřeb, kde prodávají nejrůznější interiérové doplňky a dekorace nebo přímo do specializovaných prodejen s vinařskou tématikou.

Budete-li chtít, může mít sklenici vína i u vás doma své místo. Budete ji mít kdykoliv po ruce a ještě před tím, než ji otevřete, zpestří a oživí vaše interiérové prostory. A kde tyto doplňky umístit? Tak třeba do síně, haly, ale i do obývacího pokoje nebo kuchyně či jídelny. V každém případě víno, které máte v bytových prostorách, doporučujeme v brzkém časovém horizontu konzumovat. Nebylo by asi nejlepší, kdybyste vystavovali archivní víno, které by mělo mít určitou teplotu a hlavně by nemělo být napospas ostrým slunečným paprskům.