V zimě se venku brzo stmívá a doma bývá často tma po celý den, a proto je důležité sehnat si kvalitní světlo, které prozáří celý domov a ze kterého vás nebudou bolet oči. Třešničkou na dortu kvalitního světla pak může být designový lustr. Pojďme se tedy podívat, jaké lustry jsou ty nejstylovější.

Když člověk vybavuje byt, myslí na nábytek, barvy, textilie, podlahy, ale často zapomíná na strop. Ptáte se proč na strop? Protože je na něm přeci lustr, který je také důležitým designovým kouskem místnosti. Jakmile totiž vstoupíte do místnosti, zapůsobí na vás místnost jako celek a střechou tohoto celku je lustr. Proto bychom se měli podívat na to, jaké lustry se nyní prodávají, jaké jsou trendy a jaké budou slušet vaší domácnosti.

Cocoon_white

Originální postmoderní design

Začneme tím nejméně tradičním a tím je postmoderní lustr v podobě industriálních kousků alternativních umělců, kteří udělají umění téměř z čehokoli.

Jednoduchá krása moderny

Další možností jsou lustry ve stylu minimalistické moderny. Jsou jednoduché, hladké, nejčastěji skleněné, papírové či plastové, nikoho neurazí, zato mohou potěšit.

Zámecká honosnost

Do módy se vrací i lustry, které jsme dříve mohli vidět pouze na zámcích či v honosných vilách zbohatlíků. Pokud však máte domov laděný například do stylu Vintage, křišťálový lustr ze starožitnictví k němu sedne.