Doma jsem pořádala oslavu svých narozenin, ale stala se nepříjemná nehoda jednomu mému kamarádovi. Na koberec rozlil červené víno. Říkala jsem si, že zvládnu flek odstranit sama a použila jsem babské rady o citrónu a soli, ale bohužel nepomohly.

09-KOBERCE-final

Do druhého dne flek uschnul a já zoufala, že je bez šance tento drahý koberec vrátit do původního stavu. Hledala jsem firmu, která mě přesvědčí o kvalitě čištění koberců Brno a pozvala si ji. Firma koberec vůbec nevyčistila. Nepodařilo se jim odstranit flek a navíc mi přišlo, že se flek ještě více rozlil. Zeptala jsem se známého, který má restauraci, zda nezná firmu nabízející opravdu kvalitní vyčištění koberců Brno. Doporučil mi úklidovou společnost A SERVIS LIPKA, s.r.o., která se zabývá čištěním koberců a dokonce nejkvalitnější strojovou metodou. Druhý den od objednání u mě doma zazvonili dva usměvaví pracovníci, kteří se ihned pustili do práce. Používali velmi zajímavý roztok, a ten nanesli na můj flekatý koberec a chvíli jej nechali působit. Po té použili stroj, kterým koberec kartáčovali, ten jsem ale u předešlé firmy neviděla. Když jsem jim zmínila postup konkurenční firmy, tak mi bylo řečeno, že používali extrakční metodu, při které nepoužívají stroj na kartáčování, ale pouze se spoléhají na sílu chemie. Bála jsem se, že strojem můj koberec poničí, protože jej velmi důkladně drhnuli, ale nic se s kobercem nestalo. Musím říct, že jsem byla opravdu ráda, že tito muži zachránili můj koberec a po fleku z vína nezbylo nic. Navíc koberec v mém bytě leží už delší dobu a navrátili mu nádech a barvu. Jsem opravdu spokojená se strojovou metodou vyčištění koberce.

Nevěděla jsem, že existuje spousta jiných metod, vím jen, že extrakční byla levnější, ale vůbec nezaúčinkovala a naopak flek ještě zvětšila. Teď už vím, že pokud se něco stane, využiji pouze metodu, kde nechybí kartáčování, tedy strojovou metodu.

Hledáte firmu, která kvalitně vyčistí koberec? Můžu z vlastní zkušenosti doporučit firmu A SERVIS LIPKA, s.r.o., kterou jsem si nalezl na internetu. Jsem vlastník obchůdku, ve kterém mám položený koberec. Vím, že by na takovém místě byla vhodnější podlaha, ale mám rád to designové spojení a tématiku spojenou s prodejem starožitností. Moji prodejnu navštěvuje denně mnoho zákazníků a i lidí, kteří sem přináší nalezené starožitnosti a sběratelské kousky. Díky tomu je koberec neskutečně zatížen, a pokud venku prší, propadá silnému znečištění. Zrovna v tomto období je znečištění opravdu silné každý den a koberec ztrácí barvu a jas. Stává se z něj mdlý společník, který prosí o vyčištění. Je pro mě důležité, abych nebyl nijak omezen a čištění koberce Brno bylo zajištěno v době, kdy je můj obchůdek zavřený. Vše mi poskytla společnost A SERVIS LIPKA, s.r.o., která nabízí flexibilitu. Po uzavření obchodu přijeli v přesně domluvenou hodinu pracovníci firmy a bez váhání začali koberec čistit. Měl jsem menší obavy z toho, že použili na koberec roztok a bude dlouhou dobu schnout. Mimochodem roztok krásně provoněl celou prodejnu. Pánové mne upozornili, že roztok po vyčištění koberce odsají vysavačem, a to velmi silným, který zbaví můj koberec přebytečné vlhkosti a do rána budu moci svůj obchůdek znovu otevřít, a to s naprosto suchým kobercem. Co se mi ale zalíbilo bylo to, že nepoužili pouze chemii a vysavač, jako to bývá zvykem u jiných společností, ale i stroj, který měl kartáč a drhnul nečistoty. Byl jsem mile překvapen, že i přes vyšší cenu, než jsou konkurenční firmy, odstranili nečistoty, které se nikomu jinému odstranit nepodařilo. Je to samozřejmě tím, že jsem nikdy u levných čištění neviděl stroj, kterým kartáčovali koberec.