Velmi oblíbeným a rozšířeným materiálem na trhu s matracemi je líná pěna, dokonce bývá často označována za „nejkomfortnější“. Zákazníci ji vyhledávají pro tvarovou stálost, flexibilitu, paměťový efekt, prodyšnost, odolnost a dlouhou životnost. Ovšem ne vždy dosahují matrace vyrobené z líné pěny stejné kvality.

Dopřejte si ničím nerušený spánek /

Dopřejte si ničím nerušený spánek /

Jaká je líná pěna?

Líná pěna vzniká spojením PUR a HR pěny. Často nese označení také „paměťová, viscoelastická, termoaktivní, chytrá“ pěna apod. Tato označení vystihují její vlastnosti:

* Při spánku absorbuje teplo lidského těla a vytvaruje se tak, aby se tlak rovnoměrně rozložil a vyvíjený odpor byl co nejmenší.

* Původně byla vyvinuta pro potřeby NASA, aby zmírnila nepříjemný tlak při startu a přistávání.

Líná pěna ve světě zdravého spánku

U matrací se líná pěna objevuje na ložné ploše. V některých případech bývá opatřena masážní profilací, jindy tvoří anatomické zóny, které pomáhají uložit páteř spícího člověka do správné relaxační polohy.

* Po zahřání pěna měkne a mění svoji tuhost. Jakmile se ochladí, vrátí se zpět do původní podoby.

Často se používá také pro výrobu anatomických polštářů. Pomáhá zmírnit bolesti hlavy, odstranit potíže s přeleženým krkem či ztuhlou šíjí.

Luxusní líná pěna CuremfoamTM

Výjimečné vlastnosti poskytuje líná pěna použitá u luxusních matrací Curem. Jedná se o vysokoobjemovou viscoelastickou pěnu CuremfoamTM vysoké objemové hustoty. Dokáže navodit velmi příjemný pocit podobný stavu „beztíže“.

Matrace Curem poskytují výjimečné ortopedické vlastnosti díky použití různých tuhostí této pěny v anatomických zónách. Efektivně vyrovnává tlak vyvolaný jednotlivými částmi těla. * Nejluxusnější model matrací Curem C 5000 EGO se skládá ze čtyř vrstev CuremfoamTM pěny různého objemu, čímž je docíleno maximální stability páteře při všech polohách spánku.

* Spánek na luxusních matracích Curem je skutečně nezapomenutelným komfortním zážitkem.

Línou pěnu si oblíbíte /

Línou pěnu si oblíbíte /

Pozor na zavádějící označení

Ovšem ne vždy poskytuje matrace z líné pěny dobré vlastnosti. Pro její atraktivitu používají výrobci toto označení i v případech, že jí obsahuje pouze minimální vrstvu (2 nebo 3 cm), což je pro zdravé

a komfortní spaní nedostačující. Budete-li kupovat matraci z líné pěny, ptejte se:

* jak širokou vrstvu líné pěny matrace obsahuje,

* jakou má objemovou hustotu,

* zda je perforovaná (obsahuje kanálky pro odvod par)

* z kolika vrstev se skládá.

Jen matrace obsahující kvalitní línou pěnu vyšší objemové hustoty, jakou najdete např. u výše zmiňovaných matrací Curem, vám poskytne ideální podmínky pro příjemnou relaxaci a vydatný regenerující spánek. Proto se při výběru matrace obraťte na odborníky, kteří svému oboru skutečně rozumí.