bulb-texture-1445541-mJedním ze základních prvků celého bytu je kuchyňská linka. Požadavky a představy o kuchyňské lince máme sice různé, ale jistě se všichni shodneme, že jedním ze základních prvků kuchyně je kvalitní osvětlení. Na vaření přeci potřebujeme dobře vidět.

Nejlepším okamžikem pro řešení osvětlení je samozřejmě okamžik pořizování kuchyňské linky, kdy si osvětlení necháme zabudovat a kdy osvětlení bude vyhovovat našim estetickým i technickým nárokům. Pokud si však chcete nainstalovat osvětlení posléze, nevadí. Jediným možným problémem bude, že osvětlení zcela 100% nevyhoví vaším požadavkům.

Osvětlení dle potřeby

Osvětlení vybíráme podle toho, zdali je určeno do místa skladování potravin, k desce na přípravu jídla nebo místa, kde se stravujeme.

V místě, kde jídlo skladujeme, by mělo být osvětlení tlumené, podobné svitu svíčky. Naopak v místě, kde jídlo připravujeme, by měla bát zářivost žárovky vyšší a žárovka by měla mít světlejší odstín. V místě, kde jíme, by mělo být osvětlení příjemné, tlumené, ale nikoli natolik tlumené, jako v místě skladování potravin.

Skříňky a světlo

Skříňky můžeme osvětlit světlem umístěným v jejich dně, bocích či nahoře. Stejně tak celou kuchyňskou linku můžeme osvětlit světlem instalovaným nad nábytkem nebo pod ním.

Zajímavým řešením jsou LED pásky, které mají delší životnost a jsou ekologicky a finančně šetrné.