imagesKaždý z nás má doma chodbu či předsíňku, která chodbu nahrazuje. Všechny ostatní místnosti šperkujeme a stylujeme, jen na chodbu zapomínáme. Ale i chodba by mohla vypadat stylově, jen na ni nezapomenout.

Obývací pokoj, ložnice, jídelna – na všechny místnosti při jejich vybavování vždy myslíme. Existuje ale místnůstka, na kterou většinou zapomeneme nebo kterou odbudeme. Jaká že místnost to je? Jedná se o chodbu.

Kolik nábytku patří do chodby?

Do chodby nepatří velké množství nábytku. V chodbě by totiž měl zůstat otevřený prostor na průchod, který na nás nepůsobí stísněně a dojmem, že to na nás všechno spadne.

Navíc, kdo z nás má chodbu s okny? Asi málokdo. Většina chodeb bývá bez oken, a to hlavně v panelákových bytech. Proto bychom do chodby neměli umísťovat zbytečný nábytek, neboť je potřeba prostor, který místnost prosvětlí.

Ideální osvětlení, optická iluze a zrcadla

Jak již bylo řečeno, chodby jsou malé a temné. Je potřeba je opticky zvětšit a také prosvětlit. Proto je vhodné aplikovat dobré osvětlení s větší zářivostí a jasnějším svitem. Do vhodného úhlu aplikujte zrcadlo, tak aby světlo odráželo.

Dekorace musí být

Nezapomeňte na dekoraci. Do chodby aplikujte živé i řezané květiny, ale zapomeňte na umělotiny. Využijte i obrazy, rodinné fotografie a již zmíněná zrcadla.