Přinášíme vám další pokračování speciálu o tapetách. Pokud se o nich chcete dozvědět něco více a toužíte po inspiraci, pusťte se do čtení!

Vinylové tapety

Vinylová tapeta = voděodolná tapeta. Vinylové tapety jsou vyráběny z PVC, proto jsou odolné vůči vlhkému prostředí, vodě a páře. Tento typ tapet je omyvatelný a odolný proti oděrům. Vinylové tapety se vyrábějí na nosném papíře, na kterém je vrstva vinylu o různé tloušťce a čím silnější je vrstva vinylu, tím je tapeta kvalitnější. Při lepení na místa, kde je voda a pára se doporučuje lepit 0,5 cm přes sebe aby dobře těsnila a nedošlo k odchlipování krajů. Vinylové tapety jsou proto vhodné do náročnějších interiérů jako jsou koupelny a kuchyně. Velmi často je využívána do prostoru za pracovní desku v kuchyni.

tapety doslova promění podobu interiérových prostorů

tapety doslova promění podobu interiérových prostorů

 Bambusové tapety

Tyto tapety jsou vyrobeny ze 100% bambusu a vytváří příjemnou atmosféru, nasáklou přírodou. Jsou velmi odolné, pevné a mají dlouhou životnost. Perfektně se doplňují s bambusovým nábytkem a jinou dekorací. Stěna musí být suchá, čistá a hladká. Lepidlo se pomocí štětce nanáší na tapetu, kde se nechá působit max. 5 minut a poté přikládáme na stěnu. Vyhlazujeme pomocí tapetového kartáče . Teprve až nám nalepený pás uschne, lepíme další.

 Textilní tapety

Textilní tapety dělíme na tkané a netkané a dále pak podle původu. 1. Rostlinného původu ( len, sisal, konopí ) 2. Živočišného původu (vlna, hedvábí, koňské žíně ) 3. Chemického původu ( viskóza, polyester ).  Jedná se o nejhodnotnější skladbu materiálu, kterou můžete od tapety požadovat. Materiály textilních tapet odráží nejlépe historii vzniku tapet a dodávají tak patřičný nádech minulosti avšak svým designem přímo pohlížíte do moderní současnosti.

 Fototapety

Fototapety jsou zajímavou alternativou jak rychle a účelně zkrášlit svůj domov. Hodí se na stěnu, strop, dveře i skříň. Fotky přírody, exotický nádech, fontány, stromy, kameny, luka, dětské fototapety…co Vás jen napadne. Fototapety jsou různých velikostí od malých, velkých, dveřních, maxi či panoramatických.

3D tapety

3D tapety okouzlí prostorovým dojmem

3D tapety okouzlí prostorovým dojmem

Jsou to tapety s velmi realistickými dekory, které dodávají interiéru neobyčejný vzhled. Takové tapety a dekory se jen tak neokoukají. Pořád budete mít co obdivovat. Pokrývají stěnu plasticky působícím designem. Většinou najdete v balení návod k instalaci. Mívají hladký a omyvatelný povrch. Tento typ tapet se hodí téměř všude a některé motivy jsou přímo nadčasové. Na výběr máte od malých ploch až po celou stěnu. Já osobně jsem si tento typ tapet zamilovala.

 Věřím, že jste si už určitě našli jeden ze způsobů jak zkrášlit Váš domov a dodat mu tak kouzlo, nezapomenutelného okamžiku. Domov jako místo vůní, klidu, lásky, pohody a odpočinku…je to přístav, kde se rádi vracíme.