okrasné dýně působí podzimním dojmem

okrasné dýně působí podzimním dojmem

Pro některé z nás je podzim nejkrásnějším obdobím v roce. Sice již musíme počítat s chladným a kolikrát i podmračeným počasím, avšak na druhou stranu když už se nějaký ten den vyvede, tak rozhodně stojí za to. Podívejte se sami do přírody, kolik je v ní pestrosti! Listí je již krásně zbarveno a začíná padat, stejné je to i s okrasnými travinami. Zkrátka idylka pro uměleckého malíře, ten by se na plátně zvěčňováním aktuální podoby přírody zcela jistě vyžil! Co tak vpustit trochu podzimní atmosféry i do našich domovů? Přemýšlíte nad nějakými podzimními dekoracemi? Správná volba!

Listí, ovoce a zelenina

Nutno říci, že se může jednat o naprosté maličkosti. Ono totiž i v jednoduchosti je krása. Využijte například toho, na co narazíte. Může se tak jednat o plody z vaší zahrady. Utrhněte si dýně, ať již okrasné nebo klasické, přineste trochu ovoce a zeleniny a naskládejte všechno na tácek, umístěte na vhodné místo. Velmi jednoduché. Jablko, hruška, hrozny, paprika nebo okurka přinesou mnoho radosti!

podzim je doma i na zahradě

podzim je doma i na zahradě

Použít můžete i listí, které lze umístit na stěny místnosti nebo třeba na podlahu předsíně. Velmi oblíbené jsou i podzimní věnce, ty si můžete při troše kreativity, manuální zručnosti a trpělivosti i sami vyrobit. Pokud by se vám do toho nechtělo, nebo nemáte případně čas, nic vám nebrání, abyste si je zakoupili například v květinářství.

Vydáte-li se v těchto dnech do lesa, tak i tam můžete narazit na ledacos zajímavého, co by se mohlo hodit buď do vašich interiérových, avšak klidně i exteriérových prostorů bydlení. V tomto případě se jedná opět o různé lesní plody, jako jsou jeřabiny, ale třeba i větve nebo mechy. Vkusu a představivosti se zkrátka meze nekladou. K tomu, aby to u vás doma vypadalo stylově a v podzimní atmosféře, není třeba příliš utrácet, i drobné dekorační předměty oživí nudný stereotyp!