Stěna jako stavební prvek má za úkol rozdělovat, uzavírat a členit místnosti. Pokud však použijeme místo panelové či cihlové stěny skleněnou, rázem se změní její role a celkový vzhled místnosti. V posledních letech je sklo velmi oblíbené, a to ne jen v podobě skleněného nábytku či doplňků. Prosklená stěna může být postavena z luxfer, které známe již z minulosti. Dřív luxfery představovaly obrovský boom, byl to hit své doby. Ale je možné zvolit i sklo plošné, které se zasazuje do kvalitního, nerezového kování.

Je možné vybírat z několika variant

Vybrat si můžete sklo čiré, barevné, matné, zdobené grafikou a jinak kombinované. Díky proskleným prostorům se dostane denní světlo i do temnějších místností. Opticky to zvětšuje místnost a přitom zůstane zachována její původní role. Například luxfery propustí až 90% světla a přitom z druhé strany zůstane zachován určitý druh diskrétnosti. Podobný efekt jako luxfery mají tvárnice se zvlněným povrchem. Z jedné strany zachovají diskrétní zónu a z druhé propustí denní světlo. Sklo lze bez obav kombinovat s různými druhy materiálu. Je elegantní, čisté a dominuje celému prostoru.

Skleněné stěny propustí víc denního světla/

Skleněné stěny propustí víc denního světla/

Sklo se hodí jak do moderních interiérů, tak do interiérů se starožitným nábytkem. Působí velmi křehce, přitom je nanejvýš bezpečné. Kalené sklo široké 4milimetry, vydrží váhu až 200kg. Skleněné stěny lze využít tam, kde potřebujete oddělit místnost a přitom zachovat propustnost světla a mít přehled. Skleněné příčky se hodí jak do bytu, tak kanceláří. Vhodně navržena skleněná stěna vytvoří z jedné velké místnosti i několik menších a přesto ani jedna z nich nemusí postrádat soukromí. Velmi často je sklo využívané i jako rantl kolem schodiště.

Nejčastější využití skleněných stěn v domácnosti

Nejvíce využívané jsou skleněné stěny k předělení obývací části a kuchyně, dále v koupelnách nebo rozdělení plochy v ložnici. Rovněž k vytvoření pracovního koutku, který bude poskytovat dostatek denního světla, přehled o dění  a nabídne i soukromí.