Jaro už se blíží, a tak je načase podívat se, jakou si můžeme pořídit dlažbu na terasu. Kdo z vás by nechtěl udělat si na jaře krásné posezení, kde si ráno vypije kávu a o víkendech bude sledovat západ slunce. Vraťme se ale zpět. Stavíte si terasu? Pak si vyberte kvalitní základní kámen – dlažbu.

Na terasu můžeme volit několik typů podlah. My se však dnes pobavíme jenom o jednom typu – o dlažbě. Mezi nejoblíbenější materiály, z kterých se dlažba vyrábí, patří keramika a beton. Pojďme se podívat, jaké vlastnosti tyto materiály mají.

pavement-489250_1280

Keramická dlažba

Keramika je výhodná hlavně kvůli finanční dostupnosti i pestré nabídky. Keramika se navíc hodí do jakéhokoli interiéru a k jakémukoli stylu.

Nevýhodou keramiky je potýkání se s přírodními vlivy a počasím. Na keramiku působí hlavně voda, která může v dlažbě zamrznout a dlažba může popraskat. Vybírejte si dlažbu s nasákavostí menší než 3 %.

Betonová dlažba

Druhou možností je betonová dlažba. Často bývá pořizován v podobě zámkové dlažby. Beton je výhodný kvůli finanční dostupnosti, vzdoru proti přírodním vlivům a jednoduché pokládce.