Vlastní bazén hned za domem? To je sen většiny lidí, bohužel u spousty z nich sen zůstává jen pouhým snem. BazénDůvodem je především cena. Zapuštěný bazén se dá pořídit od 100.000,- Kč výše. Mnohým z vás může tato částka připadat děsivá. Ovšem chodíte-li s rodinou pravidelně plavat, neměli byste o vlastním bazénu dlouho přemýšlet. Pokud se rozhodnete zainvestovat a ke klasickému zapuštěnému bazénu přidáte ještě zastřešení, můžete jej využívat déle než půl roku. A to je investice, která se rozhodně vyplatí. Znáte přísloví: Kdo hledá, najde? Něco na tom bude, pořídit se dají i takové kousky, za které zaplatíte 30.000,-. To už vypadá příjemněji, viďte? Bohužel tato cena není konečná a vy si k ní musíte připočítat stavební práce, odvoz zeminy, přívod vody, úpravu okolí i elektrické energie. A ve finále vás to přijde na ty samé peníze, jako bazén samotný.

Na míru nebo hotový?

Věřte nebo ne, ale cena bazénu je stejná jak u hotových bazénů, tak u těch, který si necháte vyrobit na míru. První varianta je především pro ty, kteří na bazén pospíchají. Jejich osazení je poměrně rychlé a vy tak budete mít na zahradě bazén ještě dříve, než stihnete mrknout. Nevýhodou může být fakt, že si zkrátka musíte vybrat některý z již předem definovaných tvarů. Rozhodnete-li se pro druhou variantu – bazén na míru – může být při jeho výstavbě zohledněna velikost pozemku, které lze přizpůsobit i samotný tvar bazénu. A to má něco do sebe.

Velikost

Ačkoli je k dostání opravdu pestrý výběr tvarů, přesto dává většina lidí přednost klasice. Což znamená buď čtverec nebo obdélník. Abyste si v soukromém bazénu příjemně zaplavali, musíte si pořídit takový kousek, jehož velikost bude nejméně 5 x 10 m, což vás ale přijde na poměrně vysoké peníze. Necháte-li si postavit bazén o velikosti 3 x 6 m, můžete ušetřit i 100.000,-Kč. Doplníte-li jej o protiproud, který zaplatíte z ušetřených peněz, zaplavete si v něm stejně dobře, jako ve větší variantě.