stuhl-lack-abbeizen-04

Staré vrstvy je třeba odstranit

Dosloužil vám oblíbený kus nábytku nebo jste našli hezký kousek na půdě, ale je dobrý akorát tak na vyhození? Nábytek byl v minulosti vyráběn s velkou pečlivostí a navíc i dnes může vypadat v interiéru velmi stylově. Zkuste renovací oživit nábytek a uvidíte, že výsledkem budete zaručeně překvapeni. Váš domov bude mít netradiční nádech a atmosféru, právě díky kvalitnímu nábytku, který dneska neseženete na každém rohu.

Jak na to?

Renovovat můžete židle, stoly, houpací křesla, truhly a další dřevěný nábytek, jako jsou například skříňky. Popraskání, napadení plísní či houbami a poškozený nátěr patří k běžným potížím starého nábytku. Když nábytek omyjete a zjistíte, že nátěr je zachovalý a dobře na povrchu drží, pak stačí povrch upravit tupováním. Pokud je nátěr ve špatném stavu, nezbývá, než ho odstranit. Lak odstraníte broušením, zahříváním nebo chemicky. Další fází je odstranění poškozené nebo dále nepoužitelné čalouněné části. Jestliže váš nábytek potahy a výplně neobsahuje, můžete přejít k dalšímu kroku, kterým je rozebrání nábytku. Spojovací materiály (nýty a hřebíky) je potřeba vytáhnout a vadné části vyměnit. K opravě prasklin a prohlubní je vhodné použít laky nebo tmely. Následuje nanášení nového nátěru. Doporučujeme nanést několik vrstev nátěru nejlépe vodou ředitelnými přípravky. Po zaschnutí všech částí nábytek smontuje opět dohromady.

32996ea6f1

Někdy je potřeba nábytek kompletně předělat

I když se může zdát, že renovace nábytku je snadná, při viditelném poškození většího rozsahu raději využijte služeb odborníků a firem specializujících se na tuto problematiku. Vyvarujete se tak zničení cenného kousku. Dopřejte si luxus v podobě nábytku, který vám bude každý závidět. Možná je právě u vás na půdě nebo u babičky ve sklepě.