chimney-chimenea-2-1254535-mKdo by nechtěl mít vlastní krb? Dopřát si trochu toho praskajícího dřeva, hřejivého ohně a romantických plamenů? Léto je v plném proudu a teplé večery lákají k posezení na zahradě, s přáteli a dobrým jídlem. To všechno podtrhne a dodá tomu kouzlo intimnosti a tajemna praskající oheň. Tak co takhle si postavit vlastní krb? Zdá se vám to jako hloupost?

Pokud si chcete pořídit krb, můžete volit mezi kupovaným, nebo si nechat udělat krb na zakázku, popřípadě se pobavit, zaexperimentovat a vyrobit si krb svépomocí.

Co budete potřebovat?

Určitě si pořiďte nehořlavý, žáruvzdorný materiál, nejlépe kámen či šamotové cihly. Dále si vyberte, jaký typ krbu byste chtěli, zdali s roštem či bez, atd.

Kde materiál sehnat?

Materiál na stavbu krbu samozřejmě seženete v obchod s materiály pro byt-dům-zahradu. Ideální variantou jsou hobby markety, kde materiál nakoupíte a ještě vám poradí co a jak.

Před stavbou

Už jsme zde zmínili, že byste se měli rozmyslet, jaký typ krbu si chcete postavit. Zároveň byste si také měli dobře rozmyslet, kde daný krb chcete mít. Krb postavte v místě, kde kouř ani hlučná společnost nebude obtěžovat souseda.

A jde se na to

V první řadě je potřeba si připravit plochu na stavbu. Posléze si namíchejte maltu, která je různá podle typu materiálu. Pokud stavíte z cihel, může být malta mokrá, kdežto u kamene by měla být sušší, protože kámen nesaje vodu. Jakmile dostavíte krb, nasaďte jen horní část.