OSB desky patří mezi rozšířený nejen stavební materiál

OSB desky patří mezi rozšířený nejen stavební materiál

Dřevo již od nepaměti představuje jeden ze základních stavebních materiálů. Živým důkazem tohoto tvrzení jsou například dřevostavby. Především v poslední době se můžeme setkávat se stále efektivnějšími technologiemi a materiály, které zajišťují mnohá pozitiva. V oblasti stavebnictví se v tomto článku zaměřme na OSB desky.

Co to vlastně OSB desky jsou? Co si pod nimi představit a k čemu se využívají? Jedná se o desky, které vznikají vysokotlakým lisováním větších dřevních štěpků, případně hoblin a to zpravidla ve třech nebo čtyřech vrstvách nad sebou. V procesu jejich výroby se nejčastěji používají polyuretanová pojiva. Díky různým orientacím jednotlivých vrstev lze velmi snadno pozitivním způsobem ovlivnit výsledné fyzikální vlastnosti desek.

OSB desky v celé řadě provedení

OSB desky jsou k dispozici v mnohých variacích. Můžete je sehnat s broušeným, ale i nebroušeným povrchem. Hlavní a velmi vítanou vlastností OSB desek je jejich vodovzdornost. Nachází tak využití především jako obklady nebo izolace. OSB desky se využívají jak u dřevostaveb, tak i u klasických zděných domů jako jakýsi stavební doplněk.

OSB desky však působí i poměrně elegantním a komfortním designem. V soudobých interiérových prostorech mají zcela jistě své výsostné postavení.

Přemýšlíte-li o nákupu a realizaci určitého projektu za pomoci OSB desek, zcela jistě se snažte zaměřovat na kvalitu. V OSB deskách jsou stejně jako ve všem ostatním obrovské rozdíly. Některé z nich se mohou pochlubit naprostou ekologičností, která je dána především algoritmy výroby.

V každém případě však při rekonstrukci využití OSB desek určitě doporučujeme. Díky tomuto modernímu stavebnímu materiálu vám půjde práce jednak lépe od ruky, bude pohodlnější a v neposlední řadě očekávejte také dlouhodobý efekt!