Zahrada se může stát vaší chloubou /

Zahrada se může stát vaší chloubou /

Problematika zahrad je poměrně rozsáhlá a složitá, avšak velice zajímavá a lákavá. Výsledkem je skutečnost, že dnešní podoba zahrad může mít množství podob. Je v podstatě pouze a jen na vás, respektive na vašich představách a požadavcích, jak bude konkrétní zahrada vypadat. Máte-li rodinný dům, chatu nebo třeba chalupu, potom máte jistě požadavek na zahradu, která vám poskytne dokonalou relaxaci a odpočinek. Dávno se již nejedná o přílišný zdroj práce, kdy se na polích v zahradě pracovalo v podstatě v jakoukoliv volnou chvíli. Nikdo netvrdí, že byste na zahradě nemohli mít kousek pole, několik záhonků s ovocem a zeleninou a v neposlední řadě třeba skleník nebo fóliovník a ovocné stromy. Většina lidí však v současnosti tíhne k okrasné zahradě.

Okrasná zahrada je zdrojem radosti a spokojenosti. Určitě se ptáte, jak takovou okrasnou zahradu realizovat? Základem je bezesporu podrobný návrh, na jehož základě je třeba vypracovat projekt. Jedná se o jakousi prvotní fázi, kdy je potřeba vše řádně promyslet, zvážit klady a zápory jednotlivých architektonických prvků. Návrh zahrady je dobré svěřit odborníkům. Poohlédněte se po nějakém zahradním architektovi nebo přímo po firmě, která se postará o vše, tedy o činnosti od návrhu až po realizaci zahrady jako takové!

Představivosti a kreativitě se meze nekladou

Realizace zahrad jsou nejrůznějších charakterů /

Realizace zahrad jsou nejrůznějších charakterů /

Okrasné zahrady mohou skýtat celou řadu prvků. Důležitá je především rozloha, podle té se odvíjí většina faktorů. V okrasné zahradě zcela jistě nesmí chybět správně rozložené okrasné stromy, případně traviny. Samozřejmostí je standardně okrasný trávních. Mezi další součásti lze potom obvykle zařadit například zahradní jezírko, skalky, ale i upravené chodníky či jiné dekorační prvky. Umožňuje-li to prostor a poloha zahrady, je ideální někam do kouta vyčlenit místo pro posezení, zde se může jednat o nejrůznější pergoly, nebo altánky. K posezení tak nějak patří i zahradní gril nebo krb. Pokud se rádi koupete, nezapomeňte později ani na bazén!

Dobře vybudovaná okrasná zahrada vás skutečně pohladí na duši. Bude to místo, kam se budete těšit po práci či po škole. Bude to oáza přírody, kde strávíte krásné chvíle s vašimi nejbližšími. Odpočinete si a načerpáte tolik potřebnou sílu do dalších, mnohdy náročných dnů pracovního vytížení. Okrasná zahrada vám může přinést to, po čem tolik toužíte. Nutno říci, že se nemusí nutně jednat o přemrštěné investice, jak má bohužel zažita velká většina lidí. Máte-li tedy možnost a nemáte ještě okrasnou zahradu, popřemýšlejte o ní. Stejně tak i v případě, že uvažujete o změně podoby vaší stávající zahradní plochy!

Foto: zahradadvoracek.cz