Během horkých letních nocí nemusíte spát ve vaně ani s klimatizací puštěnou na plné pecky. Připravili jsme pro vás 9 rad, díky kterým se pohodlně vyspíte i ve vlastní ložnici.

I v létě se můžete pořádně vyspat /

I v létě se můžete pořádně vyspat /

1. Odlehčete večeře

V létě byste se měli vyvarovat tučných a těžkých večeří. Pravdou je, že ve vedru stejně přijde k chuti spíše salát než hamburger s hranolkami.

2. Pijte hodně, ale přestaňte ve správný čas

Dodržujte pitný režim, ale hodinu před spaním už nepijte. Vyhnete se tak nočním výpravám na toaletu. K posteli si přesto nachystejte sklenici s pitím pro případ, že by vás v noci vzbudila žízeň.

3. Vyhněte se alkoholu

Orosené pivo možná vypadá lákavě, ke kvalitnímu spánku vám ale nepomůže. Nezatěžujte svůj vedrem vyčerpaný organismus ještě tím, že v noci bude muset odbourávat alkohol.

4. Na ledovou sprchu zapomeňte

Ledová sprcha sice osvěží, bohužel ale tak moc, že po ní jen těžko usnete. Nechte ji proto raději na ráno.

5. Běžte si zaplavat

Na rozdíl od ledové sprchy je plavání před spaním velmi dobrý nápad. Osvěžíte se a také přirozeně unavíte pohybem. Spánek pak přijde, ani nebudete vědět jak.

6. Braňte se proti komárům

Ráno i večer ložnici důkladně vyvětrejte. Při nočním větrání ale nezapomeňte zhasnout nebo nasadit do okna síť proti hmyzu. Jedině tak se vyhnete náletu komárů a můr.

7. Nepusťte do ložnice slunce

Síť pomůže proti hmyzu, rolety a žaluzie zase proti sluníčku. Nechte je celý den zatažené a zabraňte tak ohřívání interiéru.

8. Zazimujte peřinu

Zbavte se teplé duchny a raději si povlékněte lehkou přikrývku nebo deku. Můžete spát také pod samotným povlečením nebo prostěradlem. Vaše letní přikrývka by měla být ideálně z bavlny nebo jiného prodyšného materiálu.

9. Nepodceňte kvalitu matrace

Základem zdravého spánku je ale vždy kvalitní matrace. Jedině z takové totiž nebudete vstávat rozlámaní a s kruhy pod očima. Doporučujeme kvalitní matrace od firmy Tropico, které jsou díky pratelným potahům a dalším vlastnostem vhodné i pro alergiky.

Přijďte se proto podívat do jedné z 300 prodejen v Čechách i na Slovensku a vyberte si matraci, na které usnete jako v bavlnce bez ohledu na to, zda je venku 0 nebo 30 °C.