Kuchyňské desky jsou k mání v mnohých variacích /

Kuchyňské desky jsou k mání v mnohých variacích /

Kuchyňské pracovní desky nepředstavují pouze tu praktickou část z naší kuchyně, ale rovněž je kladen důraz na celkový design. Kuchyňská deska, by měla být dostatečně pevná a zajistit pěkný vzhled. V běžném provozu, jsou na kuchyňskou pracovní desku, kladeny mimořádné nároky. Její výběr se nevyplácí podceňovat.

Důležitá kritéria pro kuchyňskou pracovní desku

Kuchyňská deska by měla být odolná, proti nárazům, odření a polití vodou, zvlášť v místech spojů. Měla by vydržet vyšší teplotní rozdíly v místě, kde se nachází sporák. Mezi další nezbytně nutná kritéria patří snadná údržba, odolnost proti chemickému poškození, dlouhá životnost.

Typy kuchyňských pracovních desek

Dřevěné pracovní desky si získali své příznivce, především pro pocit útulna, pohody a pro svůj originální a luxusní vzhled. Jejich údržba, je při dodržování stanovených pravidel snadná. Pro kuchyňské desky, se využívá tvrdé dřevo, mezi které patří nejčastěji buk a dub, exotický teak. Povrchová úprava, může mít podobu laku, vosku nebo oleje. Dřevo však nedisponuje tak vysokou ochranou před mechanickým poškozením, jako kámen. Také rozpálený hrnec by mohl dřevěnou desku nenávratně poškodit. Proto je vhodné si opatřit podložku, kterou využijete na odkládání horkých hrnců a na krájení, sekání, řezání rovněž desku zvlášť.

Každý si přijde na své /

Každý si přijde na své /

Kameninové desky toho vydrží opravdu hodně. Okouzlí elegantním vzhledem a disponuje mimořádnou odolností. Dá se na ní krájet i bez použití prkénka. Rovněž na údržbu je nenáročná. Kameninové desky vyniknou s kuchyní laděnou do přírodních prvků.

Laminátové pracovní desky, jsou levnější variantou, jsou lehké, dobře se s nimi pracuje a nabízí širokou škálu dekorů. Je méně odolná proti mechanickému poškození, proto se rovněž, jako u dřevěných doporučuje krájet na krájecím prkénku a pod horký hrnec, opět použít podložku. Životnost laminátové desky je závislá na způsobu zacházení. Avšak v případě poškození, je její výměna nenáročná na práci a také finančně vás to nějak velmi nezatíží.