Pokud chcete, aby vám každý záviděl váš trávník, který je před rodinným domem, na jeho zahradě či třeba na chatě či chalupě, je důležité ani v této problematice nic nepodceňovat. I trávník vyžaduje specifickou péči a údržbu. Jedině tak bude spolu s ostatními prvky vytvářet příjemné exteriérové prostředí bydlení.

Krásný trávník může být i chloubou vaší zahrady /

Krásný trávník může být i chloubou vaší zahrady /

Péče o trávník není nic, v čem by se měla hledat nějaká složitost. Spoustu činností s tím spojených, zvládnete i svépomoci. Asi nejběžnější prací je sečení trávníku. Zde je dobrá pravidelnost. Máte-li nový trávník, je vhodné o poprvé sekat až je minimálně 8 cm vysoký. Časté sečení zajišťuje optimální rozprostření listů trávy více do plochy, čímž dochází ke zkvalitnění trávníku.

Aby byl travnímu porostu zajištěn dostatečný růst, nesmí se zapomínat na živiny, které trávník přijímá po procesu hnojení. Hnojit by se mělo ideálně dvakrát do roka. Na jaře hnojivy s obsahem dusíku a na podzim potom fosforečnými hnojivy.

Neméně důležitou činností při péči a starost o trávník je vertikulace, která zajistí provzdušnění trávníku a odstranění mechu. Vertikulace je doporučována od stáří trávníku dva roky a více.

Samostatnou kapitolou je zavlažování trávníku. Spousta lidí tuto oblast vůbec neřeší a výsledkem je, především při letních výhních, proschlý trávník. Chcete-li se těmto nepříjemnostem vyhnout, je dobré popřemýšlet o závlaze. V takových situacích je nejlepší, pokud se obrátíte na profesionální zahradnické firmy, které navrhnou nejefektivnější řešení.

Zahradnické služby se vším všudy

A s kým spolupracovat? Tipem je společnost Zahrady Bula. Jedná se o profesionály, kteří vám vyjdou, co se týká zahradnických služeb, a to ať již výstavby, tak i následné údržby, maximálně vstříc. Takže, potřebujete-li zajistit přípravu půdy pro výsev trávníku, či třeba jen poradenství, jak by se u vás dala proměnit tvář zahrady k lepšímu, jste nakročeni správným směrem!