Jaro je jedním z nejoblíbenějších ročních období, kdy se vše probouzí a začíná nabírat pestré barvy. S příchodem teplejších měsíců ruku v ruce přichází i zvědavé sluneční paprsky, které čím díl častěji protrhnou zamračené nebe a potěší vás svou hřejivostí. Stále více lidí se již nemůže dočkat, až počasí konečně dovolí trávit více času na zahradě. Možná i vy milujete chvilky plné pohody, kdy se svou rodinou sedíte na svém pozemku, necháváte na sebe svítit sluníčko a foukat vlahý vítr. Plánujete-li letošní hřejivé měsíce strávit na své zahradě, popřemýšlejte o vhodném zastínění, které mnohdy přijde vhod. Dokážete si správně vybrat?

Vytoužený stín

Vyberte si také vhodný zahradní sluneční /

Vyberte si také vhodný zahradní sluneční /

Zahradní slunečníky představují vítané řešení, jak si při chvilkách strávených na zahradě dopřát příjemný stín. Sluníčko je sice fajn, ovšem někdy se chcete schovat.  Slunečník vybírejte tak, aby se vám při každém zvednutí větru ihned nekácel k zemi. Slunečníky zahradní by měly být dostatečně odolné a pevné. Myslete i na jejich vhodné uchycení, které kolikrát hraje důležitou roli.

Základem je správně zvolený stojan

Chcete-li dosáhnout pevného ukotvení, myslete také na stojan na slunečník. V současné době jsou k dostání nejrůznější modely, které se liší velikostí, tvarem i použitým materiálem. Věřte, že opravdu máte z čeho vybírat, držák slunečníku tak můžete přizpůsobit stylu vaší zahrady. Stojany na slunečníky se vyrábí kovové, z nerezové oceli, z žuly i s imitací dřeva – stačí si vybrat!

Jakou si zvolit velikost?

Velikost slunečníku vybírejte podle toho, k čemu vám bude primárně sloužit, v potaz berte i dispoziční možnosti místa, kam se jej hodláte umístit. Slunečníky 3m se hodí především k posezením nebo na balkon. Naopak hledáte-li něco většího, co vám nabídne stín kupříkladu v bytě na balkoně, je pro vás ideální velký slunečník o průměru 4 a více metrů, který však zabere již více místa.

Vybíráte podle ceny?

Co si budeme nalhávat, drtivá většina lidí se při výběru – čehokoli – řídí především cenou, která je mnohdy oním rozhodujícím faktorem. Pokud i pro vás finanční stránka hraje důležitou roli, oceníte nabídku slunečníky výprodej, kde si zaručeně vyberete.