Jedním z nejžhavějších trendů dnešní doby, co se podlah týče, jsou bambusové podlahy, které oplývají mnohými výhodami. Tak například jsou bambusové podlahy ekologicky šetrné, mají dlouhou životnost a vypadají naprosto dokonale elegantně. Pokud se o bambusových podlahách chcete dozvědět více, přečtěte si tento článek.

Bambus je druhem trávy, nebo spíš je mezi trávy řazený, a právě v tom spočívá jedna z výhod – bambus jako tráva roste velmi rychle. Což je zároveň i jeden z mnohých důvodů, proč si jej tak rádi vysazujeme na zahradách a zahrádkách jako přírodní plot. Další výhodou samotného bambusu je, že jej jako řezání nezabije. To znamená, že budete-li bambus řezat, rostlina jako taková neodumře. A právě díky tomu jsou bambusové podlahy tak šetrné k životnímu prostředí.

bedroom-558987_1280

Bambusové podlahy se vyrábějí řezáním bambusu na proužky, které se vrství a následně tvoří panely. Prkna jsou řezána až z těchto panelů.

Jaká je nabídka?

Bambusové podlahy jsou nabízeny buď jako nedokončené, tedy neobarvené, nebo jako dokončená, obarvená podlaha. Koupit si můžete bambusové podlahy v různých odstínech.