podlahyPodlaha ovlivňuje celkový vzhled místností a tvoří v interiéru jeden z největších povrchů. Při zařizování místnosti je důležité nepodcenit správný výběr podlahy. Na trhu se dnes nachází široká nabídka podlah. Od laminátové, PVC či vinyl, linoleum, korek, dlažba, koberec až po dřevěnou podlahu. V dnešním článku se vám pokusíme přiblížit specifické vlastnosti různých typů podlah.

Dřevěná podlaha

Patří mezi přírodní materiál a působí útulně. Je odolná, hřejivá a hlavně se dá renovovat. Údržba je individuální, spíš náročnější a cenově patří mezi ty dražší. Hodí se do každé místnosti, nejvíc je však využívána v obývacích pokojích.

Linoleum

Nabídka v této oblasti je skutečně velmi pestrá. Linoleum je teploučké a údržba je snadná. Jen nesmíme příliš namáčet, vytíráme pouze na vlhko. Hodí se stejně, jako podlahy vinylové do dětského pokoje, obýváků i ložnice.

Laminátová podlaha

Laminátové podlahy bývají velmi často v imitaci dřeva. Jsou studenější, tvrdé a netlumí tolik zvuky, jako podlaha dřevěná. Jsou odolné, stálobarevné a cenově dostupné. Hodí se rovněž do všech místností mimo koupelny.

Vinylové krytiny

Jsou velmi příjemné a měkoučké, dobře se udržují, široký výběr dekoru dřeva, jsou vodotěsné a hodí se do kuchyně, koupelny a dětských pokojíčků. Cenově jsou rovněž dostupné.laminátová podlaha

Koberec

Nabízí širokou paletu barev i vzorů. Je příjemně teplý a tlumí hluk. Nevhodný je však pro alergiky. Použít se dá celoplošně nebo kusově a dokonce i na schodiště.

Korek

Teploučký a přírodní materiál, který působí útulně a rovněž je možné jej renovovat. Není příliš vhodný do zátěžových prostor. Korek je spíš vhodný na obložení zdi než na podlahu.

Dlažba

Je studená a tvrdá, nicméně velmi odolná a vhodná do zátěžových prostor. Dobře se udržuje a hodí se do chodeb, koupelen, kuchyní, technických místností i do garáže. 

Fotografie publikována se svolením Serge Bertasius, Sira Anamwong Photography/FreeDigitalPhotos.net