ŠatnaK pohodlnému chodu vaší domácnosti je velice důležité, aby byl v bytě pořádek a zároveň dostatek úložných prostor. Snem snad každého z vás je domácí šatna, která hravě a komfortně vyřeší problém s nevzhledným uspořádáním věcí, navíc představuje příjemný luxus, který si ale bohužel nemůže dovolit každý. Žijete-li v domě, najdete pro její umístění poměrně snadno, ovšem majitelé bytů mají tento úkol o něco složitější. Nezoufejte, i pro vás máme vhodné řešení! Žijete-li v bytě, kde musíte počítat každý centimetr a prostorná šatna v podobě samostatného pokoje je pro vás nedosažitelná, jistě oceníte vestavěné skříně. Z hlediska přehlednosti obsahu jsou nedocenitelné. A teď ruku na srdce: Můžete si šatnu dovolit, či si o ní můžete nechat jen zdát?

Otázka č. 1: Kolik taková šatna vlastně stojí?

Automaticky úplně první myšlenka se samozřejmě týká financí. Nestyďte se, ptát se na cenu není žádný hřích, neboť pro většinu lidí je právě ona cena rozhodujícím faktorem, zda si šatnu mohou dovolit nebo ne. Obecně se cena odvíjí nejen od vnitřní výbavy, ale i od stavebních úprav a samozřejmě i velikosti. Zatímco ty jednodušší nástěnné systémy seženete již za pár tisíc korun, za luxusnější výbavu je třeba si připlatit. Zatoužíte-li po ušlechtilých dřevinách, sofistikovaných výjezdech či výklopných mechanismech, připravte si až několik stovek tisíc. Inu každá sranda něco stojí. 

Otázka č. 2: Vejde se mi domů, nebo nevejde?

Další věcí, nad kterou se musíte zamyslet, je skutečnost, zda se vám vytoužená šatna vůbec domů vejde. Někdo i kdyby se stavěl na hlavu, ani kousíček místa zkrátka nenajde. Máte-li zbytečně nevyužitou místnost (ideálně s oknem) nemusíte absolutně nic řešit. Vytvořte si efektivně zařízenou šatnu, která bude mít úložné systémy na protilehlých stranách. Nedisponujete-li volnou místností, ale najdete-li alespoň kousek místa v pokoji, ani vy se šatny vzdávat nemusíte. Stačí, když uberete dostatečnou část kupříkladu z ložnice.

Otázka č. 3: Jak zařídit, aby byl v šatně pořádek?

Funkce šatny se absolutně mine s účinkem, nebude-li v ní panovat pořádek a řád. Snažte se, aby šatna byla co nejvíce přehledná. Oděvy a doplňky by měly být snadno přístupné, abyste je v ranním shonu nemuseli zdlouhavě hledat. Myslete i na fyzické rozmístění, které zde hraje roli. Nejvýše umístěte věci, které používáte nejméně, nejníže naopak ty, které využíváte nejčastěji.