Knihovnu má doma drtivá většina z vás, ovšem jen málokdo na ní hledí jako na dominantu interiéru. Máte-li doma v knihovně všechny knihy naskládané rovně vedle sebe jednu jako druhou, není se čemu divit, že vám vzhled tohoto nábytku může připadat nudný a stereotypní. Chcete-li se vyhnout dojmu, že vaše knihovna i její uspořádání není nápadité, přečtěte si dnešní článek. Poradíme vám, jak tento kousek nábytku oživit a dodat mu šmrnc!

Knihovna

V knihovně nemusí být jen knihy

Samotný názevknihovnasice doslova nabádá k tomu, abyste do tohoto kousku nábytku ukládali jen knihy, ovšem nikde není psáno, že to tak nutně musí být. Dle vlastního zájmu, uvážení i libosti si sem můžete uložit i jiné drobnosti – fotky, sošky, suvenýry z dovolené i cest, obrázky či výrobky vašich dětí.

Na stojáka či vleže?

Většina lidí knihy do knihovny staví. Ve finále to pak vypadá tím způsobem, že jedna kniha stojí vedle druhé, což postrádá nápad i šmrnc. Udělejte to tentokrát jinak a svazky si v knihovně uspořádejte trochu kreativně! Knihy můžou ležet, stát, být v komínku či položené šikmo.

Řazení knih dle velikosti

Co se ukládání knih týče, drží se většina z vás tohoto stylu: řadíte knihy vedle sebe podle velikosti, od malé, přes větší až po největší svazky. Proč se držet klasiky, když existuje tolik jiných a mnohem zajímavějších způsobů pro jejich skladování? Můžete si knihy poskládat vedle sebe bez ohledu na jejich velikost, případně si na poličkách vytvořit schůdky či zajímavé vlnky.