V okamžiku, kdy si chcete pořídit novou matraci do postele, je nutné zohlednit několik faktorů. Kromě vaší hmotnosti, tuhosti matrace a její rozměrů hraje významnou roli také typ roštu, který pod matrací budete používat.

Typy roštů a k nim vhodné druhy matrací

Výběr roštů do postele nepodceňujte /

Výběr roštů do postele nepodceňujte /

Rošty do postele se vyrábějí v několika variantách. Právě to, jakou z nich používáte, ovlivní výběr matrace.

Platí zde v zásadě tato pravidla:

  • Máte-li doma pevný rošt, je nejlepší zvolit spíše sendvičový typ matrace. Té totiž nejvíce vyhovuje, pokud je pořád ve stálé poloze.
  • Dvojnásob to platí pro klasické pružinové a taštičkové matrace. V polohovacím roštu by totiž docházelo ke zhoršení jejich schopnosti udržet správný tvar. Zvolíte-li pro pružinovou matraci polohovatelný rošt, může se také stát, že vám po čase začne plesnivět, neboť vlivem změn poloh roštu dojde ke stísnění materiálu v určitých místech, což se projeví v zadržování vlhkosti. A právě vlhkost je pro matraci a tvorbu plísní v ní zdaleka nejhorším prostředím.
  • Vybrali jste si pěnovou matraci? Pak problém s typem roštu prakticky nemusíte řešit. Pěnové matrace, včetně těch ze studené pěny či latexu, jsou totiž vhodné jak pro pevné, tak i pro polohovatelné rošty. Dají se použít také pro rošty s motorovým ovládáním.

Pomoc s výběrem vhodné matrace

V případě, že si nejste jisti tím, jak provést výběr matrace do postele, doporučuji navštívit internetový obchod Spisladce.cz. Ten vám na základě volby používaného roštu a další několika kritérií doporučí nejvhodnější typ a tvar matrace. A to například i podle toho, zda upřednostňujete tvrdší, nebo naopak měkčí podklad. Každému z nás přeci jen vyhovuje něco jiného. Stejně tak vám portál poradí, jaká velikost matrace je vhodná vzhledem k výšce a váze vaší postavy. I tyto parametry jsou při výběru matrace a potažmo i roštu do postele velmi podstatné.