Pokoj pro hostyVánoce se blíží a s nimi i očekávání návštěv. Možná i vy už máte jasno, kdo vás o nejkrásnějších svátcích v roce poctí svou návštěvou, která se z jednoho příjemného odpoledne u cukroví a výborné kávy může velice rychle přeměnit na několik strávených nocí plných bujaré oslavy. Ať tak či onak, potřebujete hostinský pokoj. Ještě než se pustíte do jeho zařizování a narvete sem všechen nábytek, který vám jinde v bytě překáží, pokuste se nad využitím tohoto interiéru trochu popřemýšlet. Navíc budete-li se držet našeho návodu, věřte, že nemůžete udělat chybu.

Pokoj, který můžete využívat i vy

Pokud nebydlíte na zámku, kde byste se mohli radovat z dvaceti místností, zařiďte u vás doma pokoj pro hosty tak, abyste ho v době, kdy jej nevyužívá žádná návštěva, mohli využívat vy. Ano vidíte správně – i vy budete mít z tohoto pokoje užitek. A nemyslíme tím situace, kdy se doma pohádáte a budete pokoj využívat jako trucovnu. Volný pokoj, který lze snadno proměnit v pokoj pro hosty, již není v současné době žádným nevídaným jevem. Nejčastěji se s těmito prostory setkáte v bytě mladých párů, které přemýšlí do budoucna a plánují v této místnosti zřídit dětský pokoj.

Jak často máte doma hosty?

Zajímá vás, proč se ptáme zrovna na tuto otázku? Rádi vám naše záměry vysvětlíme! Podle toho, jak často domaPokoj pro hosty míváte hosty by se totiž měl odvíjet výběr lůžka, které do tohoto interiéru zvolíte. V případě, kdy očekáváte návštěvu jen párkrát do roka, pořiďte do tohoto pokoje obyčejnou rozkládací pohovku, kterou v případě potřeby rozložíte na lůžko a ve chvílích, kdy zrovna žádnou návštěvu mít nebudete, tak získáte prostor navíc. Pokud ale víte, že se k vám vaše maminka chystá jezdit každý víkend, budete již muset zainvestovat do klasické postele či dokonce dvoupostele, kdyby s ní chtěl přijet i tatínek. Ráno se tak vyhnete stížnostem na bolesti v zádech.

Skříň – ano či ne? Hosté ji nepotřebují, ale dejte ji sem!

Ačkoli hosté zpravidla přijíždí s jedním kufrem a k uložení jejich věcí jim bohatě postačí jedna menší komoda, zaimponujte do pokoje pro hosty jednu velkou skříň, nejlépe přes celou stěnu. Ptáte se proč, když ji vaši hosté stejně nevyužijí? Oni sice ne, ale vám výborně poslouží k ukládání méně potřebných věcí.