Přináším pár tipů, jak si můžete pomocí originálních nápadů zpestřit Vaší domácnost, dejte sbohem stereotypu!

Polička ze staré židle

Starou židli můžete ještě využít /

Starou židli můžete ještě využít /

Máte doma, nebo ve sklepě přebytečnou židli? Zabírá místo a nevíte co s ní? Vyrobte si poličku. Stačí jí zavěsit do určité výšky na stěnu a vznikne police na knížky, lampičku, rádio nebo keramickou dekoraci. Pokud se Vám zdá, že hodně trčí do prostoru a není Vám líto jí obětovat, rozřízněte židli v půli a tím se zúží. Židli můžete nabarvit nebo tapetovat, tak aby ladila se zbytkem interiéru.

Oáza klidu: je libo na pláž?

Venku začíná docela pošmourné počasí a Vás to láká na pláž? Nevadí! Takovou mini pláž ať už pískovou, nebo kamínkovou si můžete vytvořit snadno i doma. Stačí vyrobit dřevěnou vaničku, nebo použít nějakou krabici, pokud se Vám nebude chtít kupovat hotovou přihrádku. Takové šlapání v bedničce s drobnými kamínky či písku doporučuje i čínská medicína. Na plosce nohy máme spoustu akupunkturních bodů, které zasahují do všech orgánů těla. Takováto masáž je posiluje. Budete mít, ne jen originální doplněk a dekoraci ale ještě i zdravotní pomůcku.

Konferenční stolek z bedýnek na zeleninu a ovoce

Stolek z bedýnek je zajímavým řešením /

Stolek z bedýnek je zajímavým řešením /

Pokud vlastníte nějaké bedýnky od zeleniny a ovoce a je Vám líto je vyhazovat věřte, že nemusíte! Přináším nápad jak takové bedýnky ještě prakticky využít. Bedýnky můžete namořit, nabarvit a třeba každou jinou barvou. Smontovat k sobě a popřípadě ze spodní strany namontovat kolečka. Vznikne tak originální stoleček ať do pokoje, obýváků nebo na chalupu.

Houpačkové posezení

Deštivé a chladné dny mohou být pěkná otrava a to ne jen pro děti. Zkuste si pořídit houpačku do bytu. Pro děti je to zábava a pro Vás relaxační pomůcka. Nabízí se houpačky ratanové, pružinové, plastové, dřevěné i látkové. Skutečně je z čeho vybírat a ti šikovnější z Vás si houpačku mohou opět sami vyrobit. Využít se dá například zazimovaná dětská trampolína, která se zavěsí.