New-Garden-Sky-Planter-Flower-Pot-Big-Size-High-19cm-Plastic-Pots-Home-Office-Decor-Eco

Univerzální a unikátní v jednom

 Létat nemusí jen ptáci a letadla, ale třeba i květiny. A to přímo u vás doma! Patříte mezi lidi, kteří se rádi obklopují zelení a krásnými květinami? Pak je načase seznámit se s novým hitem mezi květináči. Novým trendem se velice rychle staly tzv. létající květináče, které vypadají jako by se vznášely nebo jsou obráceny dnem vzhůru. V každém případě nezabírají místo na parapetu ani poličkách, ale částečně na stropě a pod ním.

Létající paráda

 Květináče vznikly na základě problému se stísněnými prostory. Malý a útulný byteček vám nemusí vždy dopřát úplně všechno. A proto, aby vznikl prostor pro pěstování květin a různých bylinek, které jsou nepostradatelné zejména při přípravě jídel, se návrháři zaměřili na využití prostoru nad hlavou. Květináče otočené dnem vzhůru vám tedy dopřejí „mini zahrádku“ přesto, že se v bytě už nemůžete pomalu ani hnout. Možná tomu moc nevěříte, ale je to tak. Od teď můžou rostliny růst kořeny vzhůru. Rostliny jsou zavlažovány pomocí malé nádržky, která je umístěna v obráceném dně. Voda se dostává přímo ke kořenům a rostliny mnohdy vyživuje lépe než v běžném květináči.

file_307

Létající květináče vypadají úžasně

Další variantou jsou květináče, které se zavěšují na strop klasicky a vytvářejí tak dojem, že poletují. Květináče ve tvaru koule jsou zpracovány do mnoha barevných variant, a tak

 si doma můžete vytvořit opravdu nádherné zákoutí a vlastní květinovou oázu. Ať už si zvolíte jakýkoli typ, buďte si jisti, že nejen vás uchvátí jedinečný design a nápad létajících květináčů.