Pro vaši novostavbu chcete určitě jen to nejlepší. Aby vám nikdo nepochodoval po čerstvě zasetém trávníku a neviděl až do talíře, je třeba dům opatřit plotem. Protože na trhu se setkáte se spoustou typů a provedení oplocení, máme pro vás několik rad, jak vybrat ten správný plot.

Betonové ploty zažívají obrovský boom /

Betonové ploty zažívají obrovský boom /

Důležité je, co přesně od plotu očekáváte. Má být oplocení určeno pro zachování vaší bezpečnosti a udržení soukromí? Potom nebude stačit půlmetrový plot nebo prosté pletivo. Použijete-li mohutnější plot, který není tak jednoduché přelézt, zastrašíte rovnou méně zkušené zloděje, kteří si k vám ani netroufnou. Zkušenosti mnoha rodin říkají jasně, že skvělým řešením je v tomto případě betonový plot. Beton představuje velmi trvanlivý materiál, který lze při výrobě libovolně tvarovat a formovat, proto se z něj odlévají betonové dílce pro plot a samozřejmě také sloupky. Ploty z betonu jsou potom nanejvýš odolné, pevné a pochlubí se také dlouhou životností.

Nemusíte se však bát, že by to bylo na úkor vzhledu plotu. Betonové ploty nabízí spoustu různých variant vzhledu, takže si můžete vybrat, jak bude vypadat ten váš. Ploty jsou velmi variabilní, vybírat můžete jejich dekor, nejoblíbenějšími jsou štípaný kámen a také vzor skládaných cihliček. Pokud jde o barvu, je k dispozici celá řada barevných provedení, betonovému plotu sluší šedá, pískově žlutá i třeba terakotově červená.

Potom jde o tvar plotu a jeho zakončení, betonové ploty mohou být rovné, zakončené obloukem, ozdobnou mřížkou nebo dřevěnými latěmi libovolné barvy. Dřevo působí v kombinaci s betonem velmi dobře, opticky plot značně odlehčuje. V současné době jsou nejpoužívanější oboustranné betonové ploty, které jsou opatřeny dekorativním vzorem z obou stran. Neváhejte a pořiďte si kolem vašeho domu i vy betonový plot, aby vás chránil po dlouhá desetiletí.