Máte-li vlastní sólo domek, určitě dřív nebo později dospějete k tomu, že potřebujete také kvalitní plot. Stačí několik sloupků, mezi ně plotové dílce a plot je na světě. Zdá se vám to jednoduché? Je i není, záleží to především na vybraném materiálu. Existuje velké množství druhů plotů, ne každému však vyhovují všechny. Když se řekne betonové ploty, mnozí si představí betonování základů a výsledný plot nevalného vzhledu. V dnešní době se ale betonový plot staví už trochu jinak.

Betonové ploty zažívají obrovský boom /

Betonové ploty zažívají obrovský boom /

Betonové ploty se skládají z plotových dílců a koncových a průběžných sloupků. Ty se odlévají z betonu do přesných forem, mají tedy předem daný tvar. Pro umístění betonového plotu stačí vykopat jámy pro sloupky, které je potom třeba v zemi zabetonovat a zabezpečit proti pohybu. Jakmile je to hotovo, nic nebrání tomu zasadit mezi sloupky plotové dílce. Ty drží ve speciální drážce, kterou je vybaven každý plotový sloupek. Dominantní částí betonového plotu jsou plotové dílce. Tyto půl metru vysoké betonové desky mohou nést různé dekory, aby si každý zákazník mohl vybrat design podle jeho gusta. Betonové ploty jsou lehké a přitom pevné a odolné, působí masivně, ale zároveň jsou vyvedeny designově tak, aby splňovaly i ty nejpřísnější požadavky po funkční i estetické stránce.

S tím souvisí také barva betonového plotu. Dříve se beton na stavbě používal pouze v surovém stavu a tedy v šedé barvě, dnes se však betonové ploty vyrábí v mnoha různých módních barvách. Není tedy třeba se rozčilovat nad podezdívkou nebo tarasem, betonový plot je na montáž poměrně jednoduchý, vybrané plotové dílce stačí nasunout mezi připravené zabetonované sloupky a zajistit je proti pohybu. Betonové ploty se pochlubí navíc také dlouhou životností, většinu majitelů domu také potěší, že nevyžadují žádnou údržbu. Pokud jste se rozhodli pro betonový plot i vy, navštivte Betonovéploty.net a vyberte si betonový plot podle vašeho vkusu.