Zateplení fasády - to je užitek i styl /

Zateplení fasády – to je užitek i styl /

Nedostatečné nebo úplně chybějící zateplení fasád domů je častým neduhem mnohých soudobých panelových, ale i rodinných domů. Tuto absenci pocítíme především v zimním období. Akumulovaná tepelná energie totiž velmi rychle díky nežádoucí propustnosti stěn opustí interiérové prostory. Doma tak je za chvíli opět chladno a nezbývá nic jiného, než opět zatopit. Toto se pochopitelně výrazným způsobem projeví v zúčtovacích fakturách za plyn nebo elektřinu, případně v nákladech spojených za nákup pevných paliv.

Moderní a spokojené bydlení zcela jistě vyžaduje zateplení fasád. Pokud o této práci přemýšlíte i vy, doporučujeme vám, abyste se obrátili vždy na odborníky. Mezi ně se právem řadí i firma Ekisys, s.r.o., která působí v celém Jihočeském kraji. Jste-li tedy z okolí Jindřichova Hradce nebo z Českých Budějovic, ale nejen odsud, víte na koho se s jistotou kvalitně odvedených prací obrátit!

Zateplení fasád nabídne ve výsledku i nový vzhled

Komplexní zateplení sníží náklady na energie /

Komplexní zateplení sníží náklady na energie /

Zateplení fasád, zateplení panelových domů, ale samozřejmě i zateplení střech je dnes důležitým předpokladem k určité komfortnosti bydlení, která nám stále více není cizí. Je potřeba si uvědomit, že aktuální možnosti jsou více než široké, je to dáno zejména novými materiály a technologiemi, které se pochopitelně promítají do všech oblasti lidského života, tedy i do problematiky spojené s bydlením.

Zateplení fasád není žádným složitým úkonem, není třeba se ho nikterak obávat. V každém případě je však dobré se obrátit na profesionály, kteří mají dostatek zkušeností. Především v oblasti starších staveb je revitalizace panelových domů velmi důležitá, určitě tedy není vhodné ji jakkoliv podceňovat. Nakonec kromě svého základního účelu při realizaci zateplení nastolí i zcela nový vzhled exteriéru domu!

Je tedy pouze na vás, jakožto majitelích starších, nezateplených domů, jakým směrem se budou ubírat vaše náklady za energie. Ty mají tendenci neustále růst, pokud však zrealizujete komplexní zateplení, může se lehce stát, že nabudou zcela opačný spád. Jedná se tak o investici, která se výhledově vyplatí, vždyť topit se bude opravdu pořád, stejně tak jako lze očekávat střídání čtyř ročních období!