Pořádek ve skříniTaké máte občas dojem, že vaše skříň připomíná spíše skladiště, ve kterém něco najít je skutečně obtížné? Pak je možná ten nejvyšší čas na její pořádný úklid! Řekněte jednou provždy DOST chaosu a zmatku, který uvnitř vaší skříně panuje a důkladně ji uspořádejte. Málokomu se poštěstilo v podobě samostatné šatny. Pokud ani vám nebylo shůry dáno a musíte se tak smířit s obyčejnou skříní, o jejímž obsahu mnohdy hodně pochybujete, přečtěte si dnešní článek, ve kterém vám poradíme, jak na to. Vylepšete aktuální stav a radujte se z výsledků!

Tipy pro ukládání věcí do skříně

Ještě než se pustíte do skládání věcí do skříně, udělejte si v nich pořádek. To znamená zbavte se toho, co je vám malé, nelíbí se vám nebo co zkrátka již delší dobu nenosíte. Až to budete mít hotové, je na čase dostat si do hlavy pár užitečných tipů, které vám usnadní ukládání věcí.

  • Věci, které nosíte nejčastěji, si umístěte do výšky očí. Budete je tak mít neustále na očích, což usnadní přehled.
  • Oblečení, které příliš nenosíte, ale přesto se ho nechcete vzdávat – pro chvíle „co by, kdyby“ – uložte do spodního regálu, dosahuje-li výšky pod 50cm, nebo naopak nahoru, jsou-li poličky ve výšce alespoň 170cm.
  • Využijte možnost košíků, které nabízí příjemný a především úložný prostor, do kterého můžete uložit spodní prádlo, silonky či jiné menší věci.

Budiž světlo – ano i ve skříni!

Chcete-li se ve své skříni perfektně orientovat, musíte do ní pořádně vidět. Nedisponujete-li viděním ve tmě, pravděpodobně se jako všichni obyčejní smrtelníci ve tmě neorientujete, a proto potřebujete světlo. Do skříní se doporučují LED osvětlovací lišty.