Kdo by nechtěl mít vánočně vyzdobenou zahradu, tak dokonale, že budou ostatní závidět. Vyzdobit si zahradu ale nemusí být úplně lehké. Máme pro vás několik typů co při výzdobě použít, na co si dát pozor a také jak ušetřit energie.

Klasika v podobě světelných řetězů

Začněme od úplného základu. Klasikou při výzdobě jsou vánoční řetězy. My se nyní zmíníme o těch světelných. Pro řetězy na ven, stejně jako pro ostatní venkovní dekorace platí dvě základní pravidla, která je dobré si pamatovat i do budoucna. Venkovní řetězy musí být správně označeny zkratkou IP 44, podle ní poznáte, že výrobek vydrží déšť, sníh i mrazy a je tedy použitelný venku. Druhým bodem při výběru by měla být úspora. Vánoční osvětlení je pro mnohé noční můrou, protože pak přijdou vysoké účty za elektřinu. Pokud si ale zakoupíte úsporné LED řetězy a další LED dekorace, můžete za elektřinu podstatně ušetřit. LED světýlka na Vánoce jsou úsporné a navíc mají hezčí světlo než klasické.

Prostorové dekorace na zahradu

van1Jestliže toužíte svou zahradu vyzdobit i nějakou 3D dekorací, není to žádný problém. Doporučujeme vám například krásný světelný kužel, který měří 60cm a prodává se v různých barevných variantách. Další klasickou prostorovou dekorací na zahradu je například oblíbený sob nebo Santa Claus na žebříku, který svítí.

A co tu máme dál

Na co ale nelze zapomenout jsou oblíbené rampouchy nebo světelné deště.  Kdo by nechtěl, aby mu dům zdobily rampouchy. Nyní se vám to může splnit i bez mrazů. LED světelné rampouchy se dají zakoupit se solárním spínačem, díky kterému už se nebudete muset starat, zda jste osvětlení na Vánoce z Kokiskashop.cz nezapomněli vypnout či zapnout. Světelné deště jsou nejen vánoční společníkem, ale dají se skvěle využít po celý rok. Skvěle se hodí do zahradních altánů, ale i do ložnice, jako romantický doplněk.