Dokonalým stylem pro náš domov bude v letošním roce skandinávský styl, který je nám velmi známý a blízký i díky velkému obchodnímu řetězci, ve kterém tak rádi pořizujeme nábytek (IKEA). Proč se nám skandinávský styl tolik líbí? V čem tkví jeho kouzlo?

Skandinávský styl milujeme díky kouzlu čistých linií, přirozeným barvám a přírodním materiálům. Jak se říká, v jednoduchosti je krása a méně je někdy více. Skandinávský styl není neosobní, ba naopak. Vychází totiž z okouzlujícího skandinávského léta.

 living-room-389264_1280

Základem je světlo a bílá barva

Základem skandinávského stylu je světlo a bílá barva. Hlavním materiálem, který působí hřejivým dojmem, je dřevo. Aby byl splněn aspekt bílé barvy, vybíráme světlé druhy dřeva (jasan, buk) nebo jej natíráme na bílo. Bílá barva je právě propojená i s potřebou světla, neboť nahrazuje ve Skandinávii chybějící světlo.

Zemité dekorace

Dekorace volíme v zemitých barvách a v přírodních materiálech. Textilie volíme v hřejivých a útulných odstínech žluté, smetanové a blankytně modré.

bedroom-527645_1280

Skandinávský styl pracuje i se skleněnými doplňky, které opět navazují na potřebu světla. Sklo není použito jenom jako dekorace, ale také jako výplň dveří či skříní.