Velikonoce se již blíží

Velikonoce se již blíží

Velikonoční svátky už se blíží a je tedy nejvhodnější doba na výběr dekorací, kterými máme možnost zvelebit svůj domov. Jaké dekorace zvolit, abychom přivítali Velikonoce opravdu s grácií?

Inspirujme se v dávných tradicích

Pokud nejste milovníky moderních dekorací, které často působí značně kýčovitě, nezoufejte, protože i pro vás existuje řešení. Stačí se inspirovat u našich babiček, které dobře ví, jaké dekorace k Velikonocům neodmyslitelně patří. Základem jsou pochopitelně tradiční malovaná vajíčka, se kterými můžeme vykouzlit nepřeberné množství nádherných dekorací. Můžeme je třeba jen nazdobit a umístit do středu stolu na zelenou podložku, která nám bude simulovat jarní louku. Chybět by vám neměly ani květiny, které prozáří nejen váš velikonoční stůl, ale i celou místnost. K drobnějším dekoracím, které jsou oblíbené, patří velikonoční zajíčci, kuřátka, beránci a pletené pomlázky. To vše můžeme uložit do proutěného košíku, vhodně naaranžovat a máme hotovo.

Nebojte se být kreativní

Nebojte se být kreativní

Buďte kreativní a popusťte uzdu své fantazii

Mezi moderní dekorace patří výrobky, které si můžeme vyrobit sami pomocí šikovných pomůcek a návodů. Oblíbené jsou dekorace lepené, plstěné a další, které vyžadují trochu zručnosti a především kreativity. K Velikonocům patří veselé barvy, a proto se jejich využití při vytváření dekorací rozhodně nebraňte. Převažovat by měla barva žlutá a zelená, které poslouží jako základ k dalšímu zdokonalování vašich výrobků. Bojíte-li se složitějších dekorací, postačí vám i koupený polystyrenový věneček, který si můžete libovolně nazdobit v duchu Velikonoc. Nic nepotěší člověka víc, než pohled na jím vytvořenou a působivou dekoraci. Pustíte se do tvorby i vy?