Mramor je kámen sochaři milovaný a lidmi opěvovaný. Mramor je kámen, který je v povědomí lidstva již stovky až tisíc let. Používal se na zámcích a všech významných a honosných budovách, sám Michelangelo z něj sochal piety a Madonnu. A vy z něj dnes můžeme mít i koupelnu u vás doma. Ptáte se, jak takový mramor využít? Tak čtěte dál.

Mramor bychom mohli označit za královský materiál, který posloužil geniálnímu Michelangelovi k vysochání jeho nejznámějších a následně světově a historicky nejznámějších soch. Jeho David je snad samotným vzezřením mramoru. Oba dva jsou tak majestátní, dominantní, honosní a zároveň zcela bezbranní. Nyní se však vraťme k našemu tématu a tím jsou mramorové koupelny nebo také mramor v koupelně.

23694

Mramorový ideál relaxace

Mramorů je několik typů a odstínů. Všechny můžeme v interiéru kombinovat se dřevem či jiným kamenem. Nemusíte si ani myslet, že mramor ve vaší koupelně by působil příliš snobsky. Nikdo tu totiž neříkal, že mramor musíte použít na celou koupelnu. Pokud s totiž vybere Vintage styl, pak stačí aplikovat mramorové umyvadlo s historizujícím vzhledem a nádechem retro.

Alternativa mramoru

Pokud je na vás mramor drahý, pak můžete volit i alternativu a tou jsou mramorové tištěné pásky či mramorové tapety.

bubbly-and-bubbly-1353241-m