kamenne-umyvadlo-lesteny-mramor-salernoMnoho majitelů domů v dnešní době dává přednost kamennému umyvadlu do koupelny, ale například i kuchyně před jeho protějškem z keramiky, hliníku, nebo jiných materiálů. Kamenná umyvadla totiž uspokojují potřeby majitele jak z hlediska funkčnosti, tak jedinečného designu. Existuje více druhů kamenných umyvadel, která se liší svým zpracováním, kdy můžete narazit jak na pečlivě zpracovaná kamenná umyvadla s leštěným vnitřním i vnějším povrchem, tak i přírodě bližší zpracování, kdy je vnější část umyvadla ponechána víceméně přírodní pouze s malými úpravami. Kamenná umyvadla se dále dělí dle materiálu, ze kterého jsou vyrobena, kdy převládají tvrdé materiály jako mastek, mramor a šamotu.

Druhy materiálů pro kamenná umyvadla

Pokud uvažujete o kamenném umyvadle, pak doporučujeme přečíst si charakteristiky jednotlivých materiálů:

1. Kompozitní kameny: Jedná se o kamenná umyvadla z křemene, žuly, nebo břidlice. Tyto materiály mají matný povrch, tudíž by se neměly snadno poškrábat. Pokud máte zájem, pak si můžete snadno ověřit, že máte umyvadlo opravdu vyrobeno z těchto materiálů a to škrábáním například kancelářskou sponkou. Pokud se nezačnou objevovat škrábance, pak je kamenné umyvadlo zajisté vyrobeno z jednoho z těchto materiálů.

3. Šamot: Umyvadla vyrobená z šamotu jsou nejodolnější ze všech a kupující může počítat s jejich výdrží 20 až 30 let. Nevýhodou těchto umyvadel je vyšší cena, protože jsou vyrobeny z křemene a živce, které jsou poměrně drahé.

4. Mastek: Většina majitelů volí kamenná umyvadla z mastku, protože jsou nejestetičtější. Mají hedvábný, hladký povrch a jsou velmi tvrdé, takže dokážou dobře odrazit skvrny. Tato kamenná umyvadla jsou ale nejdražší. Mastková umyvadla jsou velmi trvanlivá, odolná vůči skvrnám a vypadají elegantně.

5. Mramor: Mramorová umyvadla jsou velmi elegantní a dodají Vaší koupelně či kuchyni punc jedinečnost. Jejich nevýhodou je poréznost materiálu, takže jsou doporučována především do koupelen, protože kyselé tekutiny jako jsou džus, ale i jiné nápoje mohou způsobit špatně odstranitelné skvrny. V koupelnách žádné výraznější riziko při dostatečné péči nehrozí.

Pokud jste se rozhodli, že kamenné umyvadlo bude pro Vás to pravé, tak můžete nahlédnout například adresu www.i-market.cz/80-kamenna-umyvadla ,kde najdete výběr umyvadel různých velikostí i barev.

Foto: i-market.cz