Tipy pro domácnostPřinášíme vám pár tipů pro domácnost, které se vždy hodí. Ať už jde o vůni, úklid, různá doporučení až po skladování potravin. Praktických rad existuje bezesporu celá škála. My jsme některé vybrali a podělíme se s vámi.

Provoňte svůj domov

Ovzduší v domácnosti jde osvěžit i bez použití chemických prostředků. Oloupanou kůru z citrónů či mandarinek položte do mističky, kterou vložíte do hlubokého talířku, ve kterém je voda. Umístěte do blízkosti zdroje tepla nebo přímo na radiátor. Vůně krásně provoní byt po citrusech a ještě i eliminuje nepříjemné pachy.

Chlupy a vlasy na oblečení

Stává se, že rychle potřebujeme očistit oblek, kabát nebo jiný oděv. Bohatě k tomu postačí izolepa. Pouze nalepíte na povrch a strhnete. Postup opakujte kousek vedle kousku. Když máte izolepu od chlupů, odtrhněte ji a vyhoďte.

Sušička na prádlo

Jestliže vlastníte sušičku na prádlo, je vhodné ji umístit do místnosti o velikosti 10m2. Nebo mít alespoň otevřené dveře do další místnosti. Sušička na prádlo, využívá vzduch na ochlazování kondenzátoru. Kdyby byl vzduch příliš teplý, snížila by se účinnost, zvýšila spotřeba a výrazně prodloužila samotná doba sušení.

Okoralý toastový chlébsušička na prádlo

Toastový chléb je velmi oblíbený pro své všestranné využití. Pokud vám toastový chléb okoral, stačí namazat zlehka máslem, posypat nastrouhaným jablkem, skořici, cukrem a můžete i mleté oříšky. Položíte na plech a dáte na 10 minut zapéci. Výborná rychlá večeře nebo sladké pohoštění pro návštěvu k čaji či kávě.

Zbylo vám ovoce

Z jablíček, hrušek a jiného ovoce, které vám zbylo, uvařte kompot. K dobrému obědu přijde určitě vhod. Nebo můžete místo kompotu uvařit ovocnou želatinu, ať už na poháry nebo buchtu. Postup je podobný, jako u vaření kompotu. Jen přidáte puding ovocné chuti a mícháte do zhoustnutí.

Fotografie publikována se svolením Surachai Photography/ FreeDigitalPhotos.net

Obrázek sušička: o-digital.com