Jak ušetřit za topeníTopná sezona ještě ani zdaleka neskončila a protože se s námi chladné počasí nehodlá rozloučit, většina z vás řeší obrovské výdaje za topení. Pravdou zůstává. že nejvíce výdajů v domácnosti padne právě za topení. Pokud jste nestihli před začátkem zimy udělat nějaká opatření, díky kterým byste mohli ušetřit, udělejte je hned teď. Vypadá to, že topit budete minimálně ještě měsíc, zkuste na tom vydělat maximum! Nikdo nechce doma chodit navlečený do několika vrstev oblečení jen proto, aby něco málo ušetřili. V dnešním článku vám představíme několik chytrých fíglů, které vám pomohou ušetřit peníze, které pak můžete využít na mnohem zajímavější způsoby. Jste připraveni šetřit?

  • Teplo i u vás doma

    V jiném ročním období jsou možná záclony a závěsy natažené až k zemi žádoucí. V létě vás chrání před slunečními paprsky, které se vám snaží vetřít do bytu, ovšem pozor – v zimě je to nežádoucí. Jakmile budete mít radiátor schovaný za záclonou, teplo se nedostane do interiéru, a to je špatně. Potom cítíte, že vám doma není teplo a topíte a topíte a topíte…a to vás stojí peníze. 

  • Už jste někdy odvzdušňovaly radiátory?

    Možná s tím ještě nemáte zkušenost, možná je to pro vás záležitost opakující se každý druhý týden. Jakmile ve vašich radiátorech bude vzduch, nebudou fungovat tak, jak by měly, zkrátka nepojedou na plný výkon. A to se projeví na vyšší spotřebě a to není zrovna nejlevnější. Pokud si všimnete, že radiátor hřeje víc nahoře, než dole, je na čase ho odvzdušnit.

  • Naučte se zavírat dveře mezi jednotlivými pokoji

    Možná i vy vytápíte především nějaké pokoje a v těch ostatních máte teplotu sníženou, protože se tam tak často nevyskytujete. Naučte se proto zavírat dveře mezi teplými a chladnými místnostmi. Nebude vám tak unikat drahocenné teplo. A pokud zjistíte, že vám teplo uniká pod zavřenými dveřmi, poohlédněte se po těsnění. Stojí méně než následný účet za topení.